جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

تولید ۵۸ هزار تن پسماند در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید ۵۸ هزار تن پسماند در کشور

ارومیه/خبرگزار صداوسیما/اجتماعی

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در همایش ویژه‌ی شهرداران استان در ارومیه گفت: روزانه ۵۸ هزار تن پسماند در کشور تولید می‌شود این امر سالانه بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان به محیط زیست خسارت می‌زند. رجب صلاحی با بیان اینکه در بودجه سال جاری یکهزار میلیارد تومان برای بخش پسماند در نظر گرفته شده است افزود: اگر این اعتبار تخصیص یابد بسیاری از مشکلات حوزه پسماند کشور حل و فصل می‌شود. وی با اشاره به بودجه شهرداری‌های کشور در بخش‌های مختلف، اظهار داشت: ۷۰۰ میلیارد تومان برای خرید قیر، هشت هزار میلیارد تومان برای بخش‌های حمل و نقل ریلی و عمومی و بازآفرینی شهری، ۴۰۰ میلیارد تومان برای بخش تملک دارایی‌ها و سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز از محل مالیات بر ارزش افزوده برای شهرداری‌ها در نظر گرفته شده است. نگهبان مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور نیز در این جلسه با اشاره به اینکه رویکرد حذف کاغذ از مراحل اداری شهرداری‌ها به خصوص در بخش‌های شهرسازی و مدیریت مالی در اولویت برنامه‌های ماست افزود: شهرداری‌ها می‌توانند از محل اجرای ماده ۷۷ مطالبات خود را وصول کنند و این قوی‌ترین ماده مورد بهره برداری شهرداری هاست. سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان اینکه طرح بازآفرینی شهری در هشت شهرستان این استان تعریف شده است و باید از این ظرفیت برای توسعه شهر استفاده شود افزود: بازآفرینی شهری با هدف افزایش تاب آوری محلات هدف و حفظ بحران ایمنی این مناطق اجرا می‌شود و این امر نیز مورد تاکید مسوولان است. آرامون نبود اعتبار برای اتمام طرح‌های تفصیلی و توسعه شهری در آذربایجان غربی، افزایش تعداد زمین‌های قولنامه‌ای و خرید تجهیزات خودرو‌های آتش نشانی وفرسودگی ناوگان حمل و نقل را از مشکلات این استان عنوان کرد. مطلبی مدیرکل دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری با اشاره به بودجه شهرداری‌های استان در سال جاری گفت: ۱۹ میلیارد و ۸۴۳ میلیون ریال برای شهرداری‌های این استان است. در ادامه این همایش تعدادی از شهرداران حاضر به بیان مشکلات و مسائل خود پرداختند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.