جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

تولید بیش از 5 میلیون تن انواع مواد معدنی در آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید بیش از 5 میلیون تن انواع مواد معدنی در آذربایجان غربی

ارومیه/خبرگزاری صدا وسیما/اقتصادی

تولید بیش از 5 میلیون تن انواع مواد معدنی در آذربایجان غربی

 

 

نخستین همایش ارتقای بهره وری و ایمنی در معادن آذربایجان غربی با هدف دستیابی به تولید مطلوب برگزار شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در این همایش که  با همکاری دانشگاه پیام نور خوی و با حضور معدنکاران ،صاحبنظران و دانشجویان معدن و مسئولان فنی معادن شمال آذربایجان غربی در خوی برگزار شد 6تن از صاحبنظران و معدنکاران مقالاتی را در زمینه ارتقای بهره وری در تولید، کاهش ضایعات و تلفات انسانی و رعایت مسائل ایمنی در معادن استان در قالب سخنرانی ارائه کردند.

معاون امور معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در این همایش ؛ نیروی انسانی متخصص ، ذخیره معدنی ، تجهیزات و ماشین آلات ، بازار و انرژی را از جمله عوامل ارتقای بهره وری در معادن نام برد و افزود ؛ در معادن استان استفاده از مسئولان فنی آموزش دیده و متخصص و نظارت های حرفه ای موجب کاهش ضایعات ، ارتقای بهروری و کاهش تلفات انسانی در فرایند تولید و استخراج شده است.

آقای طاهری میانگین تلفات انسانی در معادن کشور را یک نفر به ازای تولید 7 میلیون تن ماده معدنی عنوان و تصریح کرد ؛ این رقم در استان یک نفر به ازای تولید 8 میلیون تن است که از میانکین کشوری کمتر است.

وی از تولید بیش از 5 میلیون تن انواع مواد معدنی از معادن آذربایجان غربی از ابتدای امسال خبر داد و گفت ؛ این میزان تا پایان امسال به بیش از 12 میلیون تن خواهد رسید.

طاهری اضافه کرد ؛ در اذربایجان غربی 50 نوع ماده معدنی شناسایی شده است که در حال حاضر 39 نوع تولید و به بازار های داخلی و خارجی عرضه میشود.

تشکیل کارگاه های آموزشی و علمی ارتقای بهره وری از دیگر برنامه های این همایش یک روزه بود.

اشتری با اظهار به اینکه از بدو تاسیس این انجمن تاکنون خیران و افراد نیکوکار همواره در کنار ما بودند، اضافه کرد: کمک‌های مردمی اعم از نقدی و غیر نقدی در راستای تامین اقلام دارویی، مخارج انجام مراحل درمان و رفع مشکلات متعدد بیماران هزینه می‌شود.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه خیران و پشتیبان‌های این مجموعه به صورت گمنام همواره کنار ما بوده‌اند، اضافه کرد: معرفی و انعکاس نام و نشان‌ این افراد در نهادینه‌سازی این قبیل حرکت‌‌های خیرخواهانه تاثیر شایان توجهی دارد.

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.