جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

تولید بیش از 470 تن عسل در شهرستان تکاب - نمایش محتوای خبر

 

 

تولید بیش از 470 تن عسل در شهرستان تکاب

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

تولید بیش از 470 تن عسل در شهرستان تکاب

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما  مدیرجهاد کشاورزی تکاب  گفت: امسال میزان تولید عسل در این شهرستان در مقایسه با سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش دارد .

طاهری افزود: امسال بیش از 470 تن عسل مرغوب در زنبورستان های این شهرستان تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی از جمله کشور عراق و کشورهای حاشیه خلیج فارس شده است.

وی گفت: عسل مرغوب و درجه یک این شهرستان در داخل برای فروش در بازار سایر شهرستان ها از جمله زنجان، تهران و بیجار عرضه می شود.

طاهری اضافه کرد: 50 هزار کندوی مدرن و بومی در زنبورستان های تکاب وجود دارد که هم اکنون با فعالیت نزدیک به 300 زنبور دار به تولید عسل مشغول هستند.

وی اظهار کرد: با احتساب کارگران شاغل در این صنعت هم اینک بیش از 300 نفر در بخش زنبورداری در شهرستان تکاب مشغول به کار بوده و از این طریق امرار معاش می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی تکاب گفت: به علت شروع فصل سرما بیش از 80 درصد از کندوهای زنبورستان های این شهرستان برای حفاظت و نگهداری به استان های جنوبی و گرمسیر کشور از جمله خوزستان و هرمزگان منتقل شده اند.

وی افزود: علاوه بر این سالانه سه هزار کندوی عسل از سایر شهرستان ها به تکاب منتقل شده و در مناطق ییلاقی این شهرستان مستقر می شوند.

طاهری عسل تولیدی در تکاب را از جمله عسل های مرغوب کشور برشمرد و گفت: شهرستان تکاب در اذربایجان غربی به دلیل وجود مراتع غنی و تنوع گیاهی فراوان و شهدخیز و همچنین شرایط اقلیمی و آب و هوایی یکی از مستعدترین مناطق برای پرورش زنبور عسل و تولید عسل مرغوب در کشور محسوب می شود .

  


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.