سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

توسعه گردشگری در مناطق آزاد از محل اعتبارات توسعه ملی - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه گردشگری در مناطق آزاد از محل اعتبارات توسعه ملی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

 معاون فرهنگی و گردشگری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه کشور در نشست مشترک معاونان سازمانهای مناطق آزاد کشور از اختصاص ده هزار میلیارد ریال برای توسعه و اجرای طرحهای گردشگری در مناطق آزاد کشور خبر داد و گفت: این میزان اعتبار امسال از محل صندوق توسعه ملی اختصاص می یابد. رستمی گردشگری سلامت را برای مناطق آزاد کشور یک اصل مهم عنوان کرده و افزود: در این راستا در ۳ منطقه آزاد انزلی، فرودگاه امام و کیش دهکده سلامت تاسیس می شود. رستمی تصریح کرد: برای توسعه بخش گردشگری در کشور با همکاری مناطق آزاد ماکو و اروند برای تبادل گردشگر داخلی و خارجی، گردشگران عراقی و آذربایجانی و ترک از مناطق تاریخی و گردشگری این دو منطقه بازدید خواهند کرد. رستمی از در ادامه احداث هفت طرح گردشگری در مناطق آزاد در قالب هتل های ۵ ستاره، مرکز تجاری و تفریحی خبر داد و گفت: این طرحها به زودی در این مناطق اجرا خواهد شد. معاون فرهنگی و گردشگری دبیر خانه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به راه اندازی دفاتر یونسکو در تمامی مناطق آزاد کشور اشاره کرد و گفت: با فعالیت این دفاتر فعالیتهای بین المللی در مناطق آزاد توسعه می یابد. هجدهمین نشست مشترک معاونان و مدیران فرهنگی اجتماعی و گردشگری سازمانهای مناطق آزاد کشور فردا چهارشنبه در منطقه آزاد ماکو به کار خود پایان می دهد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.