جهش تولید | دوشنبه، ۳ آذر ۱۳۹۹

توسعه پایانه ها و جاده های آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه پایانه ها و جاده های آذربایجان غربی

 آذربایجان غربی یکی از استانهای مهم مرزی ست و 5 پایانه مهم و فعال این استان بیش از 22 درصد حجم فعالیت پایانه های مرزی کشورمان را به خود اختصاص داده است . به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جادهخ ای آذربایجان غربی بازرگان ، سرو ، پلدشت ، رازی و تمرچین پایانه های فعال هستند که برای رونق بیش از پیش و ساماندهی این پایانه ها بیش از 800 میلیارد ریال هزینه خواهد شد . شکری افزود : در مرز بازرگان حدود 18 میلیارد تومان ، که 15 میلیارد تومان آن برای ساماندهی پایانه و 2 میلیارد و 800 میلیون تومان برای ساماندهی سالن تجاری ، در پایانه رازی فاز اول محوطه سازی و سالنهای مسافری با بیش از 22 میلیارد تومان اعتبار شروع شده ، برای توسعه پایانه سرو نیز 20 میلیارد تومان هزینه شده و همچنین ایزوله و ساماندهی پایانه پلدشت و مرز تمرچین نیز در حال اقدام است . وی گفت : راههای ارتباطی از سراهی ایواوغلی تا سه راهی چایپاره به طول 38 کیلومتر ، سه راهی چایپاره تا خروجی گیت منطقه آزاد ماکو ، محور مرگنلر به سمت پلدشت و توسعه آن و توسعه محور خوی ـ قطور ، محور پیرانشهر ـ تمرچین ـ نقده و محور سرو نیز به زودی توسعه می یابد .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.