جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

توسعه ورزش قهرمانی در سایه شکوه چهل سالگی - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه ورزش قهرمانی در سایه شکوه چهل سالگی

بیستم بهمن ماه یادآور روزی است که در سال 57 با حمله مأموران گارد به پادگان نیروی هوایی تهران و جنگ خیابانی آغاز می شود. به گفته همافران، وقتی كه رادیو اعلام كرد فیلم ورود امام در تلویزیون نمایش داده خواهد شد، آنها در سالن پادگان اجتماع كردند و با ظاهر شدن تصویر حضرت امام بر صفحه تلویزیون و نثار صلوات درگیری با نیروی گارد آغاز می شود. کد ویدیو دانلود مردم نیز امروز در حمایت از امام تظاهرات می کنند و در همه شهرها از جمله ارومیه به خیابان ها می آیند. اکنون چهل بهار از آن روزگار می گذرد و ثمره شیرین سالها مقاومت و ایستادگی به کام هموطنان نشسته است. آذربایجان غربی پس از پیروزی انقلاب در رشته های مختلف ورزش قهرمانی و همگانی و تجهیز زیرساخت های ورزشی دستاوردهای بزرگی را کسب کرد. اجرای 400 طرح بزرگ ورزشی در استان از جمله استادیوم 15 هزار نفری ارومیه و سالن سرپوشیده 6 هزار نفری غدیر ارومیه از جمله طرح های بزرگ اجرا شده است. وجود سالن های سرپوشیده تخصصی، سالن های مسابقات و روباز حتی در روستاها و مناطق کم برخوردار نشان از عزم جدی مسئولان برای توسعه بیش از پیش این حوزه در استان دارد. در سال 1357 حدود 4 رشته فعال ورزشی در استان وجود داشت و این در حالی است که در حال حاضر ورزشکاران 52 رشته ورزشی در استان فعال اند. وجود بستر مناسب برای کشف استعدادهای ورزشی در رشته های مختلف موجب شد تا قهرمانانی همچون سیامند رحمان عضو تیم ملی وزنه برداری معلولان و قهرمان چند دوره پارالمپیک و جهان، سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال، محسن شادی عضو تیم ملی قایقرانی ایران و قهرمان جهان را شاهد باشیم. با توجه به این که یک سوم جمعیت استان را جوانان تشکیل می دهند علاوه بر فعالیت های ورزشی، 75 سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف نیز به دست همین جوانان در استان شکل گرفته است تا شاهد شکوفایی و بروز استعداد های نسل جدید انقلاب در عرصه های مختلف باشیم.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.