رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

توسعه فناوری اطلاعات در کشور با توسعه اکسیژن دیجیتال - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه فناوری اطلاعات در کشور با توسعه اکسیژن دیجیتال

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

توسعه فناوری اطلاعات در کشور با توسعه اکسیژن دیجیتال

 

 

روند توسعه زیر ساخت های ارتباطی و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با حضور معاونین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی شد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این جلسه تصریح کرد : در دوره ای که ما پیش رو داریم موضوع حاکمیت دولت بر نظام های اطلاعاتی و خدمات دولت جزو ضروریت ها خواهد بود.

جهانگرد افزود : طرحی که ما در روند پیاده سازی دولت الکترونیک پیش می بریم به صورت یک ساختار درختی در سطح ملی ، سویچینگ کاملی برای ارائه حدود هزارو500 خدمت در 14 خوشه را خواهد داشت.

در این جلسه معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات نیز ضمن ترسیم وضعیت موجود کشور در حوزه آی سی گفت : نگاه به آینده و آینده پژوهی از معقولاتی است که نیاز امروز کشور می باشد.

قنبری با بیان اینکه توسعه فناوری اطلاعات در کشور بدون توسعه پهن باند امکان پذیر نیست تصریح کرد: پهن باند در قرن 21 جایگزین شبکه راه آهن می باشد و یکی از راه های توسعه کشور ها، توسعه در حوزه پهن باند است.

وی افزود :امروزه اکسیژن دیجیتال تعبیری است که برای شبکه پهن باند کشور ها داده می شود و ما در این زمینه تلاش می کنیم تا با گسترش پهن باند در اعتلای کشور قدم موثری برداریم.

وی با اشاره به اینکه در كشورهاي جهان، ادارات پست همواره از مهم‌ترین عوامل رشد در فعالیت اقتصادی بوده‌اند و دفاتر پستی سهم عمده‌ای را در رساندن خدمات ارتباطی، مالی، اجتماعی و اقتصادی به مردم دارند اضافه کرد: با همكاري پست و پست بانك بعد مالي پست كشور نيز فعال تر خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات ضمن باز دید از ساختمان تجزيه و مبادلات پست آذربايجان غربی بر تسریع روند اجرای طرحها تاکید و اظهار اميدواري کرد:تمام طرحهای در دست اقدام دستگاه های استانی وزارت ارتباطات در مهر ماه سال جاری به دست رياست جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

 


جدیدترین اخبار

انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان خوی گفت:۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از مراتع ملی در شهرستان خوی از افراد سودجو بازپس گرفته شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.

پربیننده ترین اخبار

همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
صد ثانیه امروز به حضور حماسی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته است.
همه می آییم...
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
همه می آییم...
نهاد‌ها، گروه‌ها و تشکل‌های استان با صدور بیانیه‌هایی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن تاکید کردند.
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دشمنان انقلاب این حضور پرشور را می‌بینند و مطمئنا مایوس‌تر از همیشه از عظمت این ملت بزرگوار در هراس خواهند بود.