جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

توسعه رونق بازارچه های مرزی و رونق تبادلات اقتصادی با همسایگان - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه رونق بازارچه های مرزی و رونق تبادلات اقتصادی با همسایگان

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

 استاندار آذربایجان غربی امروز در دیدار والی استان آغری ترکیه با اشاره به این مطلب گفت : با توجه مرزی بودن دو استان آذربایجان غربی و آغری ترکیه ظرفیتهای خوبی برای تبادلات تجاری و اقتصادی بین این دو استان وجود دارد که رونق بازارچه های مرزی نقش مهمی در این زمینه دارد. شهریاری در ادامه با اشاره به ظرفیتهای بخش کشاورزی ، صنعتی و معدنی آذربایجان غربی گفت : این استان جزو 5 استان برتر در تنوع معدنی و پیشرو در صنایع تبدیلی کشور است و در این راستا آماده جذب سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن و صادرات انواع محصولات کشاورزی همچون سیب ، انگور و کنسانتره به کشور ترکیه هستیم. والی آغری ترکیه نیز در این دیدار با توجه به وجود اشتراکات مختلف بین دو کشور گفت : تجار ترکیه همواره مشتاق تجارت با ایران هستند که نیاز است در کنار رونق بازارچه مرزی بازرگان بازارچه ساری سوی پلدشت نیز جهت افزایش این تبادلات وارد چرخه فعالیت شود. سلیمان المان در ادامه افزایش همکاریهای امنیتی ، تسهیل تردهای مرزی، ایجاد و توسعه سایر بازارچه های مرزی و تکمیل زیرساختها تجارت مرزی را از مهمترین موارد در افزایش تبادلات اقتصادی بین دو استان آذربایجان غربی و آغری ترکیه اعلام کرد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.