حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۷

توسعه بصیرت و بیداری مردم در سایه شکوه چهل سالگی - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه بصیرت و بیداری مردم در سایه شکوه چهل سالگی

امروز بیست و یکم بهمن ماه 1357 بعدازظهر كلانتری تهران نو به اشغال نیروهای مردمی در می آید رژیم در تدارك یك كودتای نظامی است. سپهبد رحیمی، فرماندار نظامی تهران و حومه، طی دستورالعملی به یگان‌های تابعه خود، از آنها خواست تا بی‌درنگ كلیه رهبران نهضت را دستگیر و با هواپیما به یكی از جزایر منتقل کنند لیستی از اسامی صدها نفر كه باید بازداشت شوند، به ماموران امنیتی رژیم سلطنتی داده می شود كه در رأس آنها نام حضرت امام و آیت‌الله طالقانی به چشم می‌خورد. حضرت امام خمینی در رابطه با حكومت نظامی اعلام شده از طرف فرماندار نظامی تهران، آن را ملغی اعلام می کنند و می فرمایند: اعلامیه امروز حكومت نظامی خلاف شرع است و مردم به هیچوجه به آن اعتنا نكنند بنا به گفته‌ رحیمی، یكی از سران ارتش، حكومت نظامی تصمیم داشت كه با افزایش ساعات حكومت نظامی، به انجام كودتا و سركوب مردم و خصوصا ترور و دستگیری رهبران نهضت، بپردازد. این تصمیم حضرت امام، توطئه بزرگی را در آستانه پیروزی نهضت در نطفه خفه می کند. مردم مسلح به یاری افراد نیروی هوایی می روند. جنگ خیابانی در تهران اوج بیشتری پیدا می کند ده‌ها هزار تن از مردم در خیابان های تهران، پشت كیسه‌های شن و خاك سنگر می گیرند. سازمان ملی پزشكان، تعداد شهدا را ، 126 تن ، و مجروین را 634 نفر اعلام می کنند. مردم آذربایجان غربی در برهه های مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مرزبان و پاسدار جغرافیایی و اعتقادی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند. مشارکت گسترده در حدود 40 انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حضوری پرشور در راهپیمایی ها و صحنه های مختلف دفاع از حریم ولایت و نظام اسلامی تاییدی بر این مدعاست. شاید کوه های قندیل پیرانشهر ، ارتفاعات جاسوسان ، دره شهدا ، بورالان ماکو و جهنم دره خوی شاهد ایستادگی ها و رشادت های فرزندان برومند این دیار شهید پرور باشند. تقدیم 12 هزار شهید سرافراز و آبیاری درخت تنومند انقلاب اسلامی ، خاک پاک این استان را مطهر و مقدس کرده تا مدال افتخار ولایت مداری در تارک آسمان این مرز و بوم تا ابدیت بدرخشد. این استان مهد دلیران است از دوران صفویان که خون مطهر سیدصدرالدین بر دیار چالدران ریخته شد تا به امروز که غنچه های دهه دوم و سوم باغ انقلاب برای دفاع از حریم آل ا.. نامشان را مدافعان حرم گذاشتند و رفتند.جدیدترین اخبار

اختتامیه نخستین جشنواره رسانه ای ابوذر در ارومیه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
اختتامیه نخستین جشنواره رسانه ای ابوذر در ارومیه
نخستین جشنواره رسانه ای ابوذر در ارومیه با معرفی اثرات برتر خاتمه یافت .
تولد در روز برفی ...
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تولد در روز برفی ...
زن باردار میاندوابی پس از9ساعت تلاش نجات یافت و راهی بیمارستان شد .
گرانفروشی ممنوع ،برخورد با محتکران
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
گرانفروشی ممنوع ،برخورد با محتکران
دادستان عمومی وانقلاب شهرستان ارومیه بر حمایت قضایی برای جلوگیری از گرانفروشی واحتکار کالاهای مورد نیاز مردم تاکید کرد.

پربیننده ترین اخبار

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
"حق" مبداء قدرت ایران است
متکی گفت: صرف داشتن قدرت، ایجاد حق نمی کند، چرا که خودِ حق و حقیقت مبداء قدرت است و این مصاف همواره بین منطق امام و مستکبران جاری بود.
آغاز راهپیمایی 22 بهمن در آذربایجان غربی
آغاز راهپیمایی 22 بهمن در آذربایجان غربی
مردم ولایتمدار آذربایجان غربی از ماکو شمالی ترین شهر تا تکاب در جنوب استان باتجمع در میادین اصلی شهرها متحد و یکصدا راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن را آغاز کردند.
بررسی مسائل و مشکلات گمرک بازرگان و گوربلاغ
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
بررسی مسائل و مشکلات گمرک بازرگان و گوربلاغ
ایجاد صفهای طولانی در برخی مواقع در دوسوی مرز بازرگان و گوربلاغ ترکیه مشکلاتی را برای رانندگان ایرانی و ترکیه به وجود می آورد.