رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸

توسعه بصیرت و بیداری مردم در سایه شکوه چهل سالگی - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه بصیرت و بیداری مردم در سایه شکوه چهل سالگی

امروز بیست و یکم بهمن ماه 1357 بعدازظهر كلانتری تهران نو به اشغال نیروهای مردمی در می آید رژیم در تدارك یك كودتای نظامی است. سپهبد رحیمی، فرماندار نظامی تهران و حومه، طی دستورالعملی به یگان‌های تابعه خود، از آنها خواست تا بی‌درنگ كلیه رهبران نهضت را دستگیر و با هواپیما به یكی از جزایر منتقل کنند لیستی از اسامی صدها نفر كه باید بازداشت شوند، به ماموران امنیتی رژیم سلطنتی داده می شود كه در رأس آنها نام حضرت امام و آیت‌الله طالقانی به چشم می‌خورد. حضرت امام خمینی در رابطه با حكومت نظامی اعلام شده از طرف فرماندار نظامی تهران، آن را ملغی اعلام می کنند و می فرمایند: اعلامیه امروز حكومت نظامی خلاف شرع است و مردم به هیچوجه به آن اعتنا نكنند بنا به گفته‌ رحیمی، یكی از سران ارتش، حكومت نظامی تصمیم داشت كه با افزایش ساعات حكومت نظامی، به انجام كودتا و سركوب مردم و خصوصا ترور و دستگیری رهبران نهضت، بپردازد. این تصمیم حضرت امام، توطئه بزرگی را در آستانه پیروزی نهضت در نطفه خفه می کند. مردم مسلح به یاری افراد نیروی هوایی می روند. جنگ خیابانی در تهران اوج بیشتری پیدا می کند ده‌ها هزار تن از مردم در خیابان های تهران، پشت كیسه‌های شن و خاك سنگر می گیرند. سازمان ملی پزشكان، تعداد شهدا را ، 126 تن ، و مجروین را 634 نفر اعلام می کنند. مردم آذربایجان غربی در برهه های مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مرزبان و پاسدار جغرافیایی و اعتقادی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند. مشارکت گسترده در حدود 40 انتخابات پس از پیروزی انقلاب اسلامی و حضوری پرشور در راهپیمایی ها و صحنه های مختلف دفاع از حریم ولایت و نظام اسلامی تاییدی بر این مدعاست. شاید کوه های قندیل پیرانشهر ، ارتفاعات جاسوسان ، دره شهدا ، بورالان ماکو و جهنم دره خوی شاهد ایستادگی ها و رشادت های فرزندان برومند این دیار شهید پرور باشند. تقدیم 12 هزار شهید سرافراز و آبیاری درخت تنومند انقلاب اسلامی ، خاک پاک این استان را مطهر و مقدس کرده تا مدال افتخار ولایت مداری در تارک آسمان این مرز و بوم تا ابدیت بدرخشد. این استان مهد دلیران است از دوران صفویان که خون مطهر سیدصدرالدین بر دیار چالدران ریخته شد تا به امروز که غنچه های دهه دوم و سوم باغ انقلاب برای دفاع از حریم آل ا.. نامشان را مدافعان حرم گذاشتند و رفتند.جدیدترین اخبار

برف و باران و کاهش محسوس دما
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
برف و باران و کاهش محسوس دما
برف و باران در راه آذربایجان غربی است و دمای هوا در این استان تا 8 درجه کاهش خواهد یافت.
نشست هم اندیشی برنامه های معارفی
نشست هم اندیشی برنامه های معارفی
راهکارهای ارتقاءکیفی برنامه های معارف اسلامی صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در نشست هم اندیشی با جمعی از کارشناسان این حوزه بررسی شد .
شفای مرگ آلود !
ارومیه/خبرگزاری
شفای مرگ آلود !
دخالت برخی عطاری های متخلف در امر درمان با تولید کپسولهای به ظاهر گیاهی مشکلات متعددی برای شهروندان به وجود آورده که اعتیاد و بیماری های وخیم جسمی از جمله عوارض ناخوشایند آنهاست.

پربیننده ترین اخبار

وحدت نیروهای مسلح مصداق بارز ولایت پذیری
ارومیه/خبرگزاری صدا وسیما/سیاسی
وحدت نیروهای مسلح مصداق بارز ولایت پذیری
حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: در شرایطی که دشمنان به دنبال برهم زدن اتحاد ملت ایران هستند، وحدت بین نیروهای مسلح مایه مباهات و مصداق بارز ولایت پذیری و اقتدار آنهاست.
آبگرفتگی معابر در ارومیه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
آبگرفتگی معابر در ارومیه
بارش باران که از شب گذشته در اغلب نواحی استان آغاز شده موجب آبگرفتگی معابر در برخی مناطق شهر ارومیه شد.
خروش گدار چای
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
خروش گدار چای
بارش مناسب باران در شبانه روز گذشته رودخانه دایمی گدار چای در مسیر خود در اشنویه را خروشان کرد.