جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

توانایی تولید ۳۰ درصد از لبنیات کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

توانایی تولید ۳۰ درصد از لبنیات کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

محمدمهدی شهریاری در دیدار مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) بر ضرورت تکمیل زنجیره شیر و لبنیات تاکید کرد و گفت: در صورتی که از احداث گاوداری‌های بیش از ۱۰ هزار راسی حمایت و موافقت شود، ظرفیت‌های طبیعی و انسانی استان قابلیت ایجاد اشتغالی پایدار در این حوزه را دارد. استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: ظرفیت بالای استان در حوزه صنایع تبدیلی و دامپروری می‌تواند زمینه‌های اشتغال جوانان را فراهم سازد. شهریاری خواستار تقویت و حمایت بیشتر از شرکت شیر پگاه استان شد و افزود: دستورات لازم برای بهره گیری از ظرفیت کارخانه پگاه سلماس بویژه در خصوص حل مشکل تامین آب نیز صادر شده است. مدیرعامل صنایع شیر ایران (پگاه) نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های استان در حوزه دامپروری گفت: از سرمایه گذاری و حمایت از صنعت لبنیات در استان استقبال می‌کنیم. عبداله قدوسی افزود: روزانه ۳۵۰۰ تن شیر توسط پگاه از دامداران خریداری می‌شود. وی با اشاره به ظرفیت بالای فرآوری شیر در کشور ادامه داد: آذربایجان غربی در مباحث فرهنگ کار و مسئولیت اجتماعی جزو استان‌های برتر کشور است و سرمایه گذاری در این استان در مدت زمان کوتاه منجر به نتیجه و سودآوری می‌شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.