رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

تهیه بسته فنی مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی با رویکرد مدیریت تقاضا - نمایش محتوای خبر

 

 

تهیه بسته فنی مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی با رویکرد مدیریت تقاضا

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اقتصادی

تهیه بسته فنی مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی با رویکرد مدیریت تقاضا

 

 

 

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: استفاده بهینه و درست آب در بخش کشاورزی از محوری ترین اهداف این وزارتخانه به شمار می رود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما عباس کشاورز در پیرانشهر افزود: برای مقابله با کم آبی در کشور بسته ای فنی برای مصرف بهینه آب در بخش کشاورزی تهیه و مدیریت تقاضا، احیای طبیعت و حفظ محیط زیست در آن لحاظ شده است .

وی با بیان اینکه مقابله با کم آبی نباید تنها بر دوش دولت باشد و اقشار مختلف جامعه برای حل این بحران باید مشارکت داشته باشند، گفت: توجه به بهره وری امروز نیاز ما در مصرف آب در تمام بخش ها به ویژه کشاورزی است.

کشاورز با بیان اهمیت بهینه کردن مصرف آب در حوضه دریاچه ارومیه تاکید کرد: موضوع مدیریت مصرف آب در اراضی حاشیه دریاچه ارومیه یکی از اهداف وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: برنامه ما حفظ همزمان کشاورزی در منطقه و در کنار آن تلاش برای احیای دریاچه ارومیه است.

وی با اشاره به کشت چغندر قند در نزدیک به 30 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی اظهار داشت: آذربایجان غربی یکی از مناطق مستعد برای کشت این محصول است و بنابراین باید از آن حمایت های لازم را داشته باشیم.

این مسئول یافتن راهکاری برای کاهش مصرف آب در کنار کشت چغندر قند را از برنامه های وزارت جهادکشاورزی عنوان و تصریح کرد: محققان کشورمان طرحی را اجرا کرده اند که مصرف آب را کاهش می دهد که در صورت اجرای آن می توان مشکل کم آبی را برای کشت این محصول برطرف کرد.

کشاورزهمچنین از تغییر ارقام کشت شده در جنوب آذربایجان غربی نیز خبر داد و گفت: با جایگزینی این ارقام که از خارج از کشور وارد می شوند در آینده شاهد تاثیر گذاری آن در بخش کشاورزی این منطقه خواهیم بود.

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی همچنین با تاکید بر مکانیزاسیون بخش کشاورزی در آذربایجان غربی اضافه کرد: باید با فراهم کردن تسهیلات لازم در مسیر افزایش بهره وری و مکانیزه کردن کشاورزی حرکت کرد.


جدیدترین اخبار

انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان خوی گفت:۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از مراتع ملی در شهرستان خوی از افراد سودجو بازپس گرفته شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.

پربیننده ترین اخبار

همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
صد ثانیه امروز به حضور حماسی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته است.
همه می آییم...
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
همه می آییم...
نهاد‌ها، گروه‌ها و تشکل‌های استان با صدور بیانیه‌هایی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن تاکید کردند.
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دشمنان انقلاب این حضور پرشور را می‌بینند و مطمئنا مایوس‌تر از همیشه از عظمت این ملت بزرگوار در هراس خواهند بود.