جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

تفاهمنامه توسعه ورزش در استان های شمالغرب ایران - نمایش محتوای خبر

 

 

تفاهمنامه توسعه ورزش در استان های شمالغرب ایران

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/ورزشی

تفاهمنامه توسعه ورزش در استان های شمالغرب ایران

مدیران ورزشی استان های زنجان، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل در این گردهمایی حضور داشتند.

رحمانی مدیر کل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان در این نشست گفت: ایجاد روحیه کارشناسی ورزشی باید در مدیران ورزشی کشور ایجاد شود و مدیران ورزشی باید با نگاه کارشناسی ایده هایی در سطح کلان ورزش کشور ارائه دهند تا بتوانیم خروجی مناسبی برای ارتقای ورزش کشور داشته باشیم. وی افزود: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی در دورترین نقاط ایران امکانات سخت افزاری ورزشی وجود دارد ولی هنوز در بحث دانش فنی و نرم افزاری و کارشناسی ضعیف هستیم و باید تلاش های بیشتری در این حوزه داشته باشیم. خانم کرملو مدیرکل هماهنگی دفتر امور بانوان وزارت ورزش و جوانان نیز در این نشست گفت: ۱۵ درصد شاخص های ارزیابی مراکز و ادارات کل ورزش استان ها به بخش بانوان اختصاص یافته است. یک پنجم ورزشکاران سازمان یافته هر استان را بانوان تشکیل می دهند و باید مسئله تبعیض جنسیتی در برنامه ریزی های کلان کشور و حتی استان ها حل و فصل شده و نگاه ویژه ای به بخش بانوان در برنامه ریزی ها داشته باشیم. چمن‌گلی مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی هم گفت: یکی از دستاوردهای مهم ورزش استان، کار گروهی است که انجام می شود امروزه سعی می شود نگاه کارشناسانه به برنامه ها و انجام آنها باشد، امیدواریم این تفاهم نامه در حوزه جوانان نیز اجرایی شود و باید برنامه ای برای فعال شدن استفاده از ظرفیت های جوانان داشته باشیم. تاجفر مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار آذربایجان غربی هم با اشاره به نقش تاثیر گذار ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی خواستار برنامه ریزی منسجم ورزشی برای تمامی اقشار جامعه به ویژه ورزش بانوان شد. در ادامه جلسه ضمن تعیین کمیته های ورزشی شمالغرب کشور تفاهم نامه همکاری در راستای توسعه و ارتقاء ورزش شمالغرب کشور امضا شد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.