جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

تعطیلی و یا تجمیع مراکز کوچک دانشگاه آزاد کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

تعطیلی و یا تجمیع مراکز کوچک دانشگاه آزاد کشور

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / علمی

تعطیلی و یا تجمیع مراکز کوچک دانشگاه آزاد کشور

 

 

مراکز کوچک دانشگاه آزاد اسلامی کشور تعطیل و یا تجمیع می شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما امامی معاون مدیرکل املاک و مستغلات سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی کشور گفت : هم اکنون با کم شدن تعداد دانشجویان بسیاری از صندلیهای دانشگاهها خالی مانده و تعداد زیادی از دانشگاههای کوچک و مراکز دانشگاهی در شهرهای کوچک که گاهی بسیار نزدیک به هم هستند به حد نصاب لازم دانشجو دست نیافته اند .

امامی که امروز در جلسه بررسی مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی چایپاره و خرید ساختمان برای این دانشگاه سخن می گفت با بیان اینکه کمبود دانشجو دانشگاهها را ضررده کرده است تصریح کرد: بر طبق تصمیم سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ، این دانشگاهها یا تعطیل خواهند شد و یا در یکدیگر تجمیع خواهند شد تا جلو ضرر و زیان بیشتر گرفته شود .

حجت الاسلام محمود ابراهیمی امام جمعه چایپاره نیز در این جلسه گفت : گرچه شاید بعضی دانشگاهها در شهرهای کوچک و محروم زیان ده باشند اما وجود همین دانشگاهها امکان تحصیل برای بسیاری از جوانان را که امکان تحصیل در سایر شهرها را ندارند بوجود آورده است و نباید از این موضوع غافل شد .

فرماندار چایپاره نیز در این جلسه با بیان اینکه شهرستان چایپاره بدلیل موقعیت خاص و مرکزی خود در شمال آذربایجان غربیو امکان دسترسی آسان برای دانشجویان سایر شهرستانها به این شهرستان موقعیت ممتازی دارد افزود : هم اینک در این شهرستان دو واحد دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور با 2هزارو200 دانشجو مشغول فعالیت هستند.

مرتضی اصغری گفت : ما هرسال در شهرستان چایپاره شاهد افزایش تعداد دانشجو و رشته ها هستیم که این امر دانشگاه را به یکی از دانشگاههای هدف دانشجویان شمال آذربایجان غربی و یک دانشگاه سودآور تبدیل کرده است .

در این جلسه ساختمان فعلی دانشگاه آزاد چایپاره که یک ساختمان 4 طبقه استجاری است با حضور مالک ساختمان به قیمت 20 میلیارد ریال از وی خریداری شد.

مقرر شد 3 میلیارد ریال این معامله از طرف هیئت موسس و 17 میلیارد ریال آن از طرف دانشگاه آزاد پرداخت شود .

در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی چایپاره با 37 رشته شامل 4 رشته کارشناسی ارشد ، 18 رشته کارشناسی و 15 رشته کاردانی و هزارو100 دانشجو و همچنین دانشگاه پیام نور نیز با 13 رشته کارشناسی و هزارو صد دانشجو مشغول فعالیت هستند .

شهرستان چایپاره در مسیر جاده ترانزیتی تبریز-بازرگان قرار دارد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.