سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

تعریض 18 کیلومتر از جاده بین المللی خوی-قطور-رازی - نمایش محتوای خبر

 

 

تعریض 18 کیلومتر از جاده بین المللی خوی-قطور-رازی

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اقتصادی

تعریض 18 کیلومتر از جاده بین المللی خوی-قطور-رازی

 

 

فرماندار شهرستان خوی گفت : برای توسعه صادرات و رونق تجارت در مرز رازی،جاده خوی - قطور- رازی بطول 18 کیلومتر از طرف مرز رازی در حال تعریض و سه بانده شدن است. این محور 67 کینومتر طول دارد.

سیوانی  که در همایش مشترک سرمایه گذاران و تولید کنندکان در این شهرستان سخن می گفت،با اشاره به ظرفیتهای این شهرستان در بخشهای مختلف تصریح کرد : تجارت و گردشگری با توجه به وجود مرززمینی و ریلی رازی و فرودگاه خوی امروز مهمترین ظرفیت و بستر سرمایه گذاری در شهرستان خوی است .

وی همچنین از برنامه ریزی برای افزایش پروازهای فرودگاه خوی با کمک تجار ،خیران و شهرداری خوی خبر داد و اضافه کرد: برقراری پرواز از خوی به وان و از خوی به مشهد در اولویت برنامه های پروازی فرودگاه شهرستان خوی قرار دارد.

حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی نیز در این همایش با تاکید برضرورت رفع موانع در بخش سرمایه گذاری گفت : امروز بخش خصوصی بویژه تجار خوشفکر در راس تحقق اهداف و برنامه های اقتصاد مقاومتی قرار دارند که رهبر معظم انقلاب تاکید فراوانی بر آن دارند.

در ادامه این همایش تعدادی سرمایه گذاران و تولید کنندگان دیدگاههای خود را در زمینه رونق تولید و سرمایه گذاری بیان کردند.

شهرستان خوی در شمال آذربایجان غربی و در نزدیکی جاده ترانزیتی تبریز-بازرگان قرار دارد.

مرز رازی خوی-کاپی کوی ترکیه از پایانه های مهم مرزی ایران با ترکیه و به عنوان سومین مرز رسمی ایران و ترکیه در آذربایجان غربی است که با برخورداری از راه ریلی و زمینی نقش بسزایی در توسعه و رونق تجارت بین دو کشور ایفا می کند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.