جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

تصویب ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویب ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

همایش طرح آمایش استان آذربایجان غربی با حضور فرمانداران شهرستان‌های خوی، ماکو، سلماس پلدشت، شوط، چالدران و چایپاره وکارشناسان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد فرمانداران دیدگاه‌ها و طرح‌های اولویت دار شهرستان‌های خود را در زمینه طرح آمایش اعلام کردند. آقای حضرتی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی در این همایش طرح آمایش را در جهت تکمیل سند توسعه استان دانست و گفت: طرح آمایش ترسیم نقشه راه توسعه آذربایجان غربی برای ۲۰ سال آینده است که اجرای آن از دو سال قبل آغاز شده و در مراحل پایانی برای تصویب در شورای برنامه ریزی استان است. وی افزود: این طرح قابلیت‌ها، امکانات، ظرفیت‌ها، تهدید‌ها و چالش‌های استان را در بخش‌های مختلف بررسی و راهبرد‌های توسعه استان را با تعریف پروژه‌های محرک ارائه میکند. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بااشاره به روند تخصیص اعتبارات در استان از تخصیص ۵۵ درصد اعتبارات عمرانی پارسال خبر داد و گفت: استان از ابتدای امسال هم ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار عمرانی دارد که تاکنون ۱۰ هزار میلیارد ریال آن در شورای برنامه ریزی تصویب شده و در مراحل ابلاغ برای دستگاه‌های اجرایی قرار دارد. آقای کبیری نماینده مردم خوی و چایپاره و رئیس مجمع نمایندگان استان هم در این همایش با اشاره به توسعه متوازن استان با تکیه بر قابلیت‌ها و ظرفیت‌های هر منطقه، عملیاتی شدن طرح آمایش و تمرگز زدایی در استان را ضروریات دانست. آقای عابدی فرماندار خوی هم در این همایش با اشاره به مشکلات آب در شهرستان خوی خواستار توجه بیشتر به بخش آب خوی در سند توسعه استان شد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.