جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

تصویب یک فوریت طرح تبدیل تکاب به منطقه ویژه صنعتی - نمایش محتوای خبر

 

 

تصویب یک فوریت طرح تبدیل تکاب به منطقه ویژه صنعتی

ارومیه/ خبرگزاری صدا و سیما/ اقتصادی

تصویب یک فوریت طرح تبدیل تکاب به منطقه ویژه صنعتی

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی گفت: یک فوریت طرح تبدیل شهرستان تکاب به منطقه ویژه صنعتی و تجاری در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، هاشمی در نشست مدیران دستگاه های اجرایی و معدن داران این شهرستان گفت: یک فوریت این طرح به تصویب رسیده و در انتظار بررسی در کمیسیون اقتصادی مجلس است.

وی افزود: پس از بررسی این طرح در کمیسیون اقتصادی، طرح تبدیل شهرستان تکاب به منطقه ویژه صنعتی و تجاری برای تصویب نهایی در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

هاشمی تاکید کرد: با تصویب نهایی این طرح، تکاب با ظرفیتهای بالقوه در بخش معدن و صنایع معدنی به منطقه ویژه صنعتی و تجاری با محوریت معادن تبدیل می شود.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: توسعه تکاب نیازمند سرمایه گذاری در بخش معادن و صنایع معدنی است و کارخانه های طلا و سنگ می تواند برای بهبود اقتصادی منطقه موثر باشد.

وی در خصوص مشکلات موجود در بخش معدن شهرستان تصریح کرد: تشکیل کمیته مشترک تعامل بین معدن داران و دستگاه های اجرایی تکاب و انجمن های صنفی معادن به منظور تسهیل در امور فعالیت های معدنی از ضروریات توسعه معادن شهرستان است.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب افزود: شایسته است که فعالیت های معدنی در تکاب تحت لوای یک برند اقتصادی انجام شود.

در حال حاضر بیش از 50 معدن فعال و قابل بهره برداری در تکاب روزانه بیش از یک هزار و 500 تن انواع مواد معدنی شامل سنگ تراورتن، گرانیت و سایر مواد معدنی تولید و استخراج می شود.

در دو معدن زره شوران و آغدره تکاب بیش از یکصد تن ذخیره طلا وجود دارد که از این لحاظ در منطقه خاورمیانه رتبه اول را دارا است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.