سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

تشکیل کمیته ویژه توسعه شهرستان تکاب - نمایش محتوای خبر

 

 

تشکیل کمیته ویژه توسعه شهرستان تکاب

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

 استاندار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که باحضور پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی و با محوریت توسعه شهرستان تکاب برگزار شد، وجود راه های مواصلاتی نامناسب را از مشکلات شهرستان تکاب عنوان کرد و گفت: برای توسعه و بهسازی محور ارتباطی تکاب به شاهین دژ و میاندوآب به طول 148 کیلومتر یک هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار و برای بهسازی جاده دندی هزار میلیارد ریال اعتبار نیز پیش بینی شده است. شهریاری اضافه کرد: علاوه بر مصوبات جلسه امروز شورای توسعه شهرستان تکاب، مبلغ یکصد میلیارد ریال اعتبار نیز از محل بودجه توازن استانی برای ارتقاء شاخص های توسعه ای تکاب اختصاص خواهد یافت. هاشمی یکی از نمایندگان مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: توسعه شهرهای جنوب آذربایجان غربی از جمله تکاب نیازمند توجه و اعتبار ویژه است. او افزود: کم توجهی و مسافت طولانی تکاب با مرکز استان از عمده علل محرومیت این شهرستان در سال های گذشته به شمار می رود و شایسته است این محرومیت از چهره این منطقه زدوده شود. معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار، گفت: سند توسعه شهرستان تکاب تدوین و به وزارت کشور نیز ارسال شده است و در قالب این سند، پروژه های مختلفی برای اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ خواهد شد. حسینی با اشاره به ظرفیت های مختلف شهرستان تکاب در حوزه های مختلف به خصوص در حوزه فرش افزود: برندسازی و معرفی فرش تکاب باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد. او با تاکید بر ظرفیت معادن شهرستان تکاب گفت: متاسفانه وجود برخی ضوابط در حوزه منابع طبیعی، استفاده بهینه از ظرفیت معادن تکاب را با مشکل مواجه ساخته و لازم است در خصوص این ضوابط بازنگری صورت گیرد. در این سفر باحضور استاندار عملیات اجرایی احداث قطعه اول محور تکاب به دندی زنجان آغاز شد. تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در جنو آذربایجان غربی است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.