سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

تریبون نماز جمعه، فرصتی برای طرح مطالبات مردم - نمایش محتوای خبر

 

 

تریبون نماز جمعه، فرصتی برای طرح مطالبات مردم

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی درنشست فصلی ائمه جمعه استان ضمن تبریک هفته بسیج به اهمیت رعایت شئون ائمه جمعه در استان تاکید کرده و گفت : یکی از مهمترین وظایف ائمه جمعه ریاست بر شورای فرهنگ عمومی است و امیدواریم ائمه محترم جمعه ضمن برگزاری مرتب و منظم این جلسات مطالبات مشترک و عمومی را بصورت جمعی در جلسات شورای فرهنگ عمومی مطرح کرده و و موضوعاتی همچون ترکیب جمعیتی ، تکثیر نسل و تولید محتوا در فضای مجازی را مصوب کرده و از عموم مردم مطالبه کرد . وی در ادامه به اهمیت ایجاد جریان‌فکری در استان تاکید کرده و گفت : متاسفانه در جامعه امروزی شاهدیم عده ای با استفاده از فضای مجازی به دنبال نهادینه کردن خواسته های خود در جامعه هستند در حالی که ما بعنوان ائمه جمعه و دارا بودن ظرفیت تریبون نماز جمعه و پایگاه های مردمی و مساجد میتوانیم مسائل دارای اولویت را در جامعه جریان سازی کرده و در جامعه نهادینه کنیم. سید مهدی قریشی در ادامه بیانات خود به غافل نشدن از مفاد بیانیه گام دوم تاکید کرده و گفت: بیانیه گام دوم محور تصمیمات و عملکرد مسئولین است و نباید از آن غافل شویم فلذا تلاش کنید محور مطالبات خود را بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب ترسیم کنید. وی گفت : در برنامه های خود جلسات منظم تفسیر قرآن کریم و بیان مفاهیم نهج البلاغه را ایجاد کنید و در این زمینه ائمه جمعه باید پیشگام باشند . امام جمعه ارومیه در بخش دیگری از سخنان خود به تقویت مساجد تاکید کرده و گفت : مساجد را بعنوان محور فعالیت های فرهنگی جامعه باید تقویت کرده و و در این زمینه نقش ائمه جمعه در شهرستان ها بسیار مهم است و لازم‌است تلاش خود را در این زمینه افزایش دهیم . وی در ادامه بیانات خود به افزایش ارتباط ائمه جمعه با مردم و بویژه جوانان تاکید کرده و گفت : یکی از مهمترین وظایف ائمه جمعه ارتباط وثیق با مردم و جوانان است و تلاش کنید این ارتباط را افزایش داده و انگیزه های لازم در جوانان مبتکر ایجاد کنید تا بتوانند در جامعه خود بخوبی نقش آفرینی کنند. سید مهدی قریشی در محور بعدی سخنان خود به اهمیت فضای مجازی در کشور اشاره کرده و گفت : تولید محتوا در این عرصه بسیار مهم است و لازم است ائمه جمعه در این زمینه تمام ظرفیت خود را در حمایت از تولید محتوا در این فضا بکار بگیرند و در مورد مسائل مهم کشور اثرگذار باشند. وی در پایان سخنان خود به اهمیت ایجاد ارتباط اخلاقی با مدیران‌شهرستانی اشاره کرده و گفت : تلاش کنید جلسات اخلاقی با حضور مدیران را ایجاد کرده و توصیه های اخلاقی ائمه اطهار علیهم السلام را برای مدیران یادآوری کنید چرا که این دیدارها بسیار با اهمیت است و لازم است این مساله را در شهرستان ها نهادینه کرده و اثرگذاری داشته باشید. امام جمعه ارومیه با اشاره به نزدیکی انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت : تلاش کنید نقش پدرانه و اثرگذار خود را در انتخابات حفظ کنید و از ظرفیت خود برای افزایش مشارکت مردم در این زمینه استفاده کرده و شاخص های نمایندگان اصلح را برای مردم تبیین کنند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.