سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

ترانزیت بیش از 41 هزار راس دام زنده از مرز بازرگان به کشور قطر - نمایش محتوای خبر

 

 

ترانزیت بیش از 41 هزار راس دام زنده از مرز بازرگان به کشور قطر

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

خانم آیرم مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان ماکو در جلسه برنامه ریزی ترانزیت دام زنده از مرز بازرگان که با حضور نمایندگان شرکتهای حمل و نقل و مدیران دامپزشکی استانهای آذربایجانغربی و استان هرمزگان ترتیب یافت با اعلام این مطلب گفت : ترانزیت دام زنده از خرداد ماه امسال شروع شده و تا به حال 41 هزار 595 راس دام زنده از طریق کشور ترکیه و از مسیر کشورمان به کشور قطر ترانزیت شده است . وی با اشاره به کنترلهای بهداشتی قرنطیه دامی در مرز بازرگان افزود : این تعداد از دامهای زنده به وسیله 150 کامیون حمل شده و برای این تعداد از کامیون 61 گواهی بهداشتی صادر شده است . عباسی فرماندار شهرستان ماکو هم در این جلسه با اشاره به اهمیت ترانزیت از مرز بازرگان و لزوم تلاش مسئولان برا ی تسهیل ترانزیت گفت : ترانزیت دام زنده برای اولین بار از شمالغرب کشور از مرز بازرگان صورت میگیرد و لازم است از این فرصت به وجود آمده به نحو احسن استفاده شود . وی با اشاره به اینکه علاوه بر کشور قطر کویت و عمان هم خواهان ترانزیت دام از کشورمان هستند افزود : بخش خصوصی باید نهایت استفاده از فرصت به وجودآمده را بکار گرفته و نقصهای احتمالی را برطرف نمایند . مرتضی بحرانی مدیر کل دامپزشکی استان هرمزگان هم در این جلسه با تقدیر از تلاشهای مسئولان شهرستان ماکو برای کمک و مساعدت برای ترانزیت دام از مرز بازرگان گفت : دامهای وارد شده از مرز بازرگان در بندر بوشهر تخلیه و به وسیله لنج و زیر نظر دامپزشکی استان هرمزگان به کشور قطر با رعایت تمام موازین بهداشتی ارسال می شود . وی با درخواست از نمایندگان شرکتهای حمل و نقل دام در مرز بازرگان برای مراعات قوانین گمرکی افزود : برخی ازاسناد و مدارک محموله دامها درست نبوده و لازم است نماینگان شرکتها نهایت دقت را ترانزیت این دامها انجام دهند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.