سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

تدارک صداوسیمای آذربایجان غربی درچهل ودومین فجر انقلاب اسلامی - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

اخبار داخلی مرکز

تدارک صداوسیمای آذربایجان غربی درچهل ودومین فجر انقلاب اسلامی

تدارک صداوسیمای آذربایجان غربی درچهل ودومین فجر انقلاب اسلامی


روابط عمومی / رویدادهای مرکز

صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی بمناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌های شاد و متنوعی در قالب برنامه‌های زنده ، مستند ، گزارش با انعکاس دستاوردها برای مخاطبان تدارک دیده است .  

رادیو چی چست برنامه‌های انقلاب سسی و انقلاب گونشی بصورت زنده و نمایش تلالوامید ، مستند های کوچه خاطرات ، آخارقان ، بهزاد ، قره باغ ، مسیحا و مسابقه 40 را پخش می کند . برنامه انقلاب سسی ؛ در ایام باشکوه دهه فجر بمدت 90 دقیقه از ساعت 10 صبح به تهیه کنندگی زینب اسمی‌با هدف انعکاس دستاوذدها در استان و شهرستانها به تعداد 10 برنامه پخش می شود و شامل بخش های مختلف همچون : گزارش ، ارتباط با سایر مراکز ، معرفی خانواده‌ها و محله های تاثیرگذار در انقلاب ، دعوت از خوانندگان وعاشیق های محلی و پخش موسیقی های حماسی و ملی، خاطرات دوران انقلاب و نمایش های مرتبط با دهه فجر و غیره می باشد . انقلاب گونشی؛ این برنامه ی زنده عصر گاهی به تهیه کنندگی اسکندر رحیمی در ایام ا... دهه فجر هر روز از ساعت17 بمدت 90 دقیقه با موضوع انقلاب و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی را در اقصی نقاط استان با دعوت از مهمانان ، نمایش طنز و گزارش منعکس خواهد کرد . این برنامه شامل آیتم هایی همچون : گزارش ، مسابقه ، نمایش های طنز و مفرح ، ارتباط با مراکز استانها و خبرنگاران شهرستانها ، روزشمار انقلاب ، خاطرات انقلابیون خواهد بود . نمایش رادیویی تلالو امید در 10 قسمت 30دقیقه ای هم به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد کاظمی در این ایام پخش خواهد شد .  در سایر برنامه‌ها نیز از جمله سلام یاشایش ، عصر جوانی ، جوانه‌های چی چست ، کردی ، قاصدک ، ائل سوزی و کندیمیز هم به موضوع دهه فجر پرداخت می شود.

  سیمای مرکز آذربایجان غربی نیز با پخش ویژه برنامه‌های یاشا ایران و ائویمیز بصورت زنده به استقبال دهه فجر می رود . برنامه شبانگاهی ( یاشا ایران ) به منظور تبیین ارزش های انقلاب بویژه  آشنایی نسل جوان با دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی درایام دهه فجر هر شب بمدت 120 دقیقه بصورت ویژه از ساعت 21 با بخش های جذاب و متنوع و دعوت از میهمانان بر اساس روز شمار انقلاب از جمله : مبارزین انقلاب ، بسیج طلاب و اساتید ، بسیج بانوان ، بسیج دانشجویی و دانش آموزی ، بسیج سازندگی و کارآفرینان نمونه ، بسیج هنرمندان و فرهنگیان ، خانواده شهدا ، سپاه و ارتش ، نیروی انتظامی و مرزبانی به تهیه کنندگی داود سلیمانپور و حسن فرخی بر روی آنتن می رود . برنامه ائویمیز هم از ساعت 13به تهیه کنندگی محمدرضا همتی و داود غفاری آذر به تبیین این حماسه تاریخی و انعکاس دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف می پردازد . برنامه سیری در ورزش هم بصورت ویژه با دعوت از ورزشکاران به دستاوردهای انقلاب در این حوزهمی پردازد . سایر برنامه‌ها سیما نیز از جمله سحریز خیر ، توسعه استان ، آنایوردوم ، جوان و نوجوان ، برنامه‌های کردی و اذان نغمه سی به موضوع دهه فجر پرداخت خواهند نمود . پخش بیانات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، پخش تصاویر مستند اوایل انقلاب ، فیلم سینمایی ، مستند ، تله فیلم ، فیلم داستانی و... از دیگر برنامه‌های سیمای مرکز برای این ایام است.  همچنین در روز 22 بهمن برنامه یاشا ایران از ساعت 8 صبح بصورت زنده پخش خواهد شد .

معاونت خبـر مرکز نیز در ایام دهه مبارک فجر اخبار و رویدادها ، افتتاح ها و دستاوردهای جدید را در بخش های مختلف خبری ، تحلیل و تفسیرخبر به سمع و نظر مردم می رساند . برنامه گفتگوی ویژه خبری با موضوع انقلاب اسلامی الگوی مقاومت در جهان اسلام با حضور سردار اوصانلو ؛ فرمانده محترم قرارگاه حمزه سید الشهداء و موضوع انقلاب اسلامی سربلند از بحران ها و توطئه ها با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی ؛ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه . تهیه و تولید گزارش و مستند خبری با موضوع حماسه دوم بهمن مردم ارومیه ، تهیه و پخش گزارش ها و مستندهای خبری از دستاوردهای انقلاب با عنوان "42 سال با انقلاب"  ، پوشش خبری طرح های افتتاح شده ویژه دهه فجر  موثر در روند توسعه و اشتغال پایدار در آذربایجان غربی از جمله برنامه‌های این واحد در این ایام است.  تولید استوری موشن های ویژه نامگذاری ایام دهه فجر، بازتولید منابع آرشیوی ایام انقلاب در استان از قبیل (سرودهای اوایل انقلاب، نماهنگ های آذری، تصاویو راهپیمایی های سالهای 57 در ارومیه ، بازتولید مستند های شخصیت های موثر  انقلاب در استان ، تولید ویدیو کلیپ از تصاویر ارسالی مخاطبان ، مسابقه ، اینفو گرافی بیانات امام و رهبری در رابطه با انقلاب اسلامی از اقداماتی است که معاونت فضای مجازی مرکز آذربایجان غربی در دستور کار دارد .

 

آدرس کوتاه :