رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

تدارک صداوسيماي مركز آذربايجان غربي در نوروز 98 - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

تدارک صداوسيماي مركز آذربايجان غربي در نوروز 98

روابط عمومی / رویدادهای مرکز

صدا و سيماي مركز آذربايجان غربي برای مخاطبان خود برنامه هاي شاد و متنوعي را در نوروز 98 و آغاز سال جديد تدارك و پيش بيني كرده است .

صداي مركز آذربايجان غربي نوروز 98 را با ويژه برنامه تحويل سال با عنوان "باهارا سلام" (سلام به بهار) به تهیه کنندگی اسکندر رحیمی از ساعت 30 دقیقه بامداد روز یکم فروردین آغاز مي كند . تحویل سال با حضور هنرمندان ، خوانندگان و شخصیت های علمی و فرهنگی استان ، توجه به حال و هوای معنوی لحظات تحویل سال ،   سرودهاي عاشيقي محلي ، نمايش هاي طنز ، پخش پیام رهبری و گزارش از شیفت های شب و پاسگاههای مرزی  از آيتم هاي اين برنامه 180 دقيقه اي است . راديو چي چست همچنين دو ويژه برنامه "گلدی باهار" (بهار آمد) به تهبه کنندگی محمدعلی عبدالی و "یاز نفسی" (نفس بهار) به تهیه کنندگی زینب اسمی در دو بازه زماني صبح ساعت 11 و عصر از ساعت 18 بمدت 120 دقیقه با اجرای برنامه در خارج از استودیو و آيتم هايي همچون: گزارش از مسافران نوروزي ، آداب و رسوم بومي و محلي عيد ، گردشگري ،ارتباط با سایر مراکز ، خبرنگاران شهرستانها و راهیان نور ، اسكان مسافران ، تماس هاي مردمي ، هواشناسي و پليس راه پخش مي كند . برنامه عصر گاهي آخشاملار نيز در روزهاي 27 و 28 اسفند به موضوع چهارشنبه آخر سال و پویش مردمی آتش بازی نیست ، مي پردازد . برنامه نوروز نغمه لری هر روزساعت 15:30 و برنامه سفر با موضوع گردشگری ساعت 13:50 پخش خواهد شد .معرفي جاذبه هاي طبيعي و تاريخي استان ، ارتباط زنده با ساير مراكز صداوسيما و گزارش هاي متنوع از مسافران و مهمانان نوروز در سراسر استان از آيتم هاي ساير برنامه هاي صداي مركز آذربايجان غربي در ايام نوروز 98 خواهد بود .

سيماي مركز آذربايجان غربي نيز با برنامه هاي شاد و متنوع ، ميهمان خانه هاي گرم و صميمي مردم استان در ايام نوروز 98 خواهد بود.  سيماي مركز آذربايجان غربي نوروز 98 را با "يازگلير" (بهار می آید) ويژه برنامه 240 دقيقه اي تحول سال در شب 29  اسفند ساعت 21:30 آغاز مي كند . اين برنامه به تعداد 17 برنامه 60 دقيقه اي هر شب از ساعت 21:45 از سيماي استاني بصورت زنده به تهيه كنندگي داود غفاری آذر و اتابک حبیبی ادامه خواهد يافت .ساير برنامه هاي زنده سيماي مركز آذربايجان غربي از جمله: ائويميز به تهیه کنندگی صالحی و حری رضایی و سلام اوشاقلار به تهیه کنندگی جنگجو نيز رنگ و بوي نوروزي به خود مي گيرند . همچنين در ايام نوروز ، سريال طنز تازه تولید شده "تورشا شیرین" در 14 قسمت 45 دقيقه اي به تهيه كنندگي و کارگردانی بابک لطفی هر شب ساعت22و تکرار آن روز بعد ساعت 9 صبح و18:15 پخش مي شود . برنامه "شاد یاشا" با رویکرد طنزنمایشی و بیزیم ائللر با رویکرد فولکلور ، مستندهاي معرفی استان ، نغمه عاشقی و دیدار در مراکان و نيز مستند های فلامینگو ها و در مسیر زاب از آنتن سيماي استاني پخش خواهد شد . ساير مستندهاي اين ايام عبارتند از : بن بست سیمین  ، تخت زرین ، بخت سپید ، اشک کبود ، گذر از دره ها ، آوای ارس و شگفتی های حیوانات است . پخش روزانه فيلم سينمايي ، ميان برنامه هاي طنز از ساير برنامه هاي سيماي مركز آذربايجان غربي براي ايام نوروز 98 مي باشد .

خبر مرکز آذربایجان غربی در نوروز 98 با دو بخش خبری ساعت 20 و 23 در سیما و بخش خبری ساعت 16 در صدا  اقدام به تهيه و پخش گزارش هاي خبری متنوع  با هدف معرفی ظرفیت ها و جاذبه هاي گردشگري ، معرفي آداب و رسوم شهرهاي مختلف استان و همچنین پوشش خبری مراسم آئین ها و نمایشگاههای خواهد کرد . تولید گزارش با موضوع شعار سال ، نوروز در مرز و آداب و رسوم چهارشنبه آخر سال  ، اطلاع رساني بموقع از وضعيت آب و هوا و خدمات ستاد سفرهاي نوروزي آذربايجان غربي در جهت اسكان و پذيرايي از ميهمانان نوروزي و درج خبرهاي مكتوب و تصويري در آنتن خبر استاني و سراسري و صفحه اختصاصي استان در وب سايت خبرگزاري صدا وسيما ، اطلاع رساني بموقع ازآخرين اخبار استان در شبكه هاي مجازي از سایر اقدامات  معاونت خبر صدا وسيماي مركز آذربايجان غربي است .

 

معاونت فضاي مجازي نيزبا انعكاس گزيده برنامه هاي ويژه نوروز 98 در كانال مركز ، برگزاری پویش بهار مهربانی( عکس و فیلم) ایجاد صفحه ویژه نوروز 98 ، اطلاع رسانی برنامه های نوروزی صدا و سیما در وب سایت ، سروش ، کانال آپارت و اینستاگرام ، انتشارکنداکتور سیما و صدا در سایت و کانال سروش و اینستاگرام ، انتشار عکس های ارسالی مخاطبان در کانال سروش و وب سایت و تولید فتوکلیپ و پخش آن از شبکه استانی و رادیو نما و انتشار در کانال سروش @urmiairib و  تولید نسخه فضای مجازی تیزرهای برنامه های نوروزی سیما در دستور کار دارد .

آدرس کوتاه :