رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

تخصیص 20 میلیارد تومان بودجه برای فعالیت فرهنگی در ارومیه - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص 20 میلیارد تومان بودجه برای فعالیت فرهنگی در ارومیه

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / فرهنگی

تخصیص 20 میلیارد تومان بودجه برای فعالیت فرهنگی در ارومیه

 

 

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه گفت : امسال 20 میلیارد تومان بودجه برای فعالیت فرهنگی در ارومیه تخصیص یافته ‌است.

حجت‌الاسلام محمد خلیل‌پور در نشست خبری اعضای شورای اسلامی شهر ارومیه و شهرداری مرکز استان آذربایجان غربی که در سالن جلسات فرهنگسرای جوان ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: امسال خوشبختانه حدود 20 میلیارد تومان بودجه فرهنگی برای فعالیت ذر این حوزه تخصیص یافته‌است.

وی با اشاره به این موضوع که 15 سازمان وابسته به شهرداری نیم درصد اعتبارات خود را به فعالیت‌های فرهنگی اختصاص می‌دهند، یادآوری کرد: سازمان فرهنگی و ورزشی در این ارتباط به طور خاص وارد عمل شده و برنامه‌های مختلفی به مرحله اجرا می‌گذارد.

این مسئول با اظهار اینکه 15 نفر اعضای شورای اسلامی شهر با وجود عضویت در کمیسیون‌های مختلف به معنای واقعی کلمه از فعالیت‌های فرهنگی پشتیبانی کرده و به اهمیت داشتن این سری برنامه‌ها معتقد هستند، اضافه کرد: شهرداری ارومیه به عنوان بازوی اجرایی شورا اقدامات لازم انجام می‌دهد.

خلیل‌پور به برگزاری جشنواره فرهنگی انگور در انتهای شهریور ماه امسال طبق دو سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: این سری برنامه‌ها در غنی‌سازی فرهنگ عمومی، زنده نگه داشتن آداب و سنن همچنین اتصال سنت با مدرنیته تاثیر بسیار زیادی دارد.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به اینکه جشنواره مورد اشاره از حیث اقتصادی و فرهنگی به معنای واقعی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، خاطرنشان کرد: امسال هم با همراهی سایر نهادها و ارگان برای برگزاری هر چه باشکوه آن تلاش خواهد شد.

این مسئول با اظهار اینکه شهرداری برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی کسب مهارت‌های زندگی وارد عمل شده‌است، اضافه کرد: در صورت همت و همراهی نهادهای مختلف و سازمان‌های مردم‌نهاد در این زمینه می‌توان دستاوردهای مورد انتظار را داشت.

وی یکی از معضل‌های اساسی در عصر جاری افزایش یافتن آمار طلاق بین خانواده‌‌ها حتی گرایش کارمندان و تحصیل‌کرد‌ه‌ها و کارمندان به این سمت و سو شاهد هستیم، گفت: بیش از 15 عامل در گرایش یافتن خانواده‌ها به این معضل تاثیرگذار است.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه دوری از دیانت، عشق‌های خیابانی، دوستی‌های قبل از ازدواج و ده‌ها مورد دیگر از جمله عوامل موثر در افزایش یافتن آمار طلاق بین زوج‌ها دانست، خاطرنشان کرد: رسانه‌های جمعی اعم از صوتی، تصویری و مکتوب برای کنترل این وضعیت با مسئولان همکاری کنند.


جدیدترین اخبار

۳۹ مورد مشکوک به کرونا در آذربایجان غربی
۳۹ مورد مشکوک به کرونا در آذربایجان غربی
رییس دانشگاه عوم پزشکی آذربایجان غربی از ۳۹ مورد مشکوک به کرونا در استان خبر داد.
انجام اقدامات پیشگیری از کرونا در پایانه های مرزی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
انجام اقدامات پیشگیری از کرونا در پایانه های مرزی
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از انجام اقدامات پیشگیری از کرونا در پایانه های مرزی استان خبر داد.
افزایش پروازهای فرودگاه ارومیه به مقصد شیراز
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش پروازهای فرودگاه ارومیه به مقصد شیراز
مدیرکل فرودگاه های آذربایجان غربی از برقراری پروازهای فرودگاه ارومیه در مسیر شیراز-ارومیه-شیراز خبر داد.

پربیننده ترین اخبار

افزایش شمار مصدومان در زلزله قطور
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش شمار مصدومان در زلزله قطور
فرماندار خوی از مصدوم شدن ۳۰ تن در زلزله قطور خبر داد.
تعطیلی مدارس آذربایجان‌غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
تعطیلی مدارس آذربایجان‌غربی
مدیرکل آموزش‌وپرورش آذربایجان‌غربی گفت: تمامی مدارس و مراکز پیش‌دبستانی استان یکشنبه به منظور پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل است.
زلزله شدید در آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
زلزله شدید در آذربایجان غربی
زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر حدفاصل سلماس و خوی رخ داد؛ این زلزله در شهر‌های تبریز، اسکو، سهند، ارومیه و‌برخی دیگر از شهر‌های آذربایجان احساس شد.