جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

تخصیص یک میلیاردو 700 میلیون اعتبار برای مطالعه بافت قدیم ماکو - نمایش محتوای خبر

 

 

تخصیص یک میلیاردو 700 میلیون اعتبار برای مطالعه بافت قدیم ماکو

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

سرپرست میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی در اولین جلسه کارگروه میراث فرهنگی این شهرستان که برای بررسی مشکلات میراث فرهنگی در حوزه میراث و ساخت و ساز در حریم بافتهای تاریخی ترتیب یافت با اعلام این مطلب گفت:

این میزان اعتبار با مساعدت سازمان منطقه آزاد ماکو برای بازسازی و مرمت بافت قدیم وتاریخی و بناهای قدیمی این شهر هزینه شده است. خرابلو با بیان اینکه بافت قدیمی و تاریخی شهر ماکو از سال 89 در ردیف آثار ملی به ثبت رسیده است افزود: یک میلیارد و 700 میلیون ریال برای مطالعه بافت قدیم ماکو اختصاص یافته و کارهای مطالعاتی آن بزودی به اتمام خواهد رسید. سرپرست میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری ماکو از تصویب سه میلیارد و 500 میلون ریال اعتبار دیگر برای بافت قدیمی شهر ماکو خبر داد. وی رعایت نکردن ضوابط میراث فرهنگی از سوی ادارات و اشخاص را مهمترین مشکل دراین شهرستان در حوزه میراث اعلام کرد و گفت: لازم است برای نگهداری از آثار تاریخی ادارات و اهالی با میراث فرهنگی همکاری نمایند. محمدزاده معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار ماکو هم در این جلسه با اشاره به اینکه شهرستان ماکو جزء شهرستانهای شاخص در وجود آثار تاریخی در استان آذربایجانغربی است گفت : 20 بنای تاریخی ثبت شده در داخل شهر ماکو وجود دارد. وی به معرفی 5 بنای تاریخی دیگر برای ثبت در ردیف آثار ملی کشور اشاره کرد و گفت : مسجد جامع، خانه صفرعلی خان از جمله این بناهای تاریخی هستند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.