سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

تحقق انقلابی باشکوه با تکیه بر مجاهدت فرهنگی - نمایش محتوای خبر

 

 

تحقق انقلابی باشکوه با تکیه بر مجاهدت فرهنگی

انقلاب اسلامی،نتیجه مجاهدت نیروهای مردمی با بهره مندی از گفتمان انقلابی و اصول فرهنگی مبتنی بر اندیشه های خردمندانه حضرت امام خمینی (ره) است و قطعا جمهوری اسلامی برای بقای خود و دستیابی به اهداف والای انقلاب به همین نیروی انقلابی نیازمند است. 

رهبر معظم انقلاب نیز در سخنرانی‌های مختلف، گفتمان انقلابی گری و مجاهدت فرهنگی را به عنوان اصلی ترین راهبرد مقابله با آفات و چالش های نظام اسلامی مطرح می کنند. ‎دشمنان ایران هم با یقین به این حقیقت در تلاش هستند تا نظام مقدس جمهوری اسلامی را از محتوای اسلامی و انقلابی خود تهی کنند و همواره به دنبال برنامه‌ریزی همه جانبه‌ای برای تغییر محتوا، رفتار و افکار انقلابی مسئولان و مردم، چه بسا با حفظ صورت جمهوری اسلامی هستند. ‎اصلی ترین مبنای انقلابی گری، به ماندگاری دائمی حقیقت انقلاب باز می‌گردد، بر این اساس انقلاب بر پایه ارزش‌ها و معارف اسلامی، به سوی آرمان‌های عالی و تغییرناپذیر خود در همه شئون زندگی و حکومت از جمله سیاست در حرکت است. در گفتمان انقلابی، مبنا، فرهنگ محسوب می شود و به منظور تحقق باید با تأکید بر مجاهدت فرهنگی به اهداف گفتمان انقلابی رسید. اما هدف نهایی انقلاب اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی در زنجیره ای منطقی و مستمراست که بر چهار رکن دین، عقلانیت، علم و اخلاق بنا شده است؛ این زنجیره از حلقه انقلاب اسلامی آغاز شده و پس از شکل گیری نظام اسلامی وارد مرحله دولت اسلامی می  شود و پس از آن، جامعه اسلامی اسوه، تحقق می یابد و فصلی نو در حیات بشر رقم می زند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.