جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

تجلیل از برگزیدگان عرصه کار و تلاش استان - نمایش محتوای خبر

 

 

تجلیل از برگزیدگان عرصه کار و تلاش استان

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

تجلیل از برگزیدگان عرصه کار و تلاش استان

در نخستین روز از هفته کار و کارگر از برگزیدگان عرصه کار و تلاش استان تجلیل شد.

در بیست و هفتمین جشنواره تقدیر از کارگران و دهمین جشنواره کار آفرینان برتر ، از کارگران ، کارآفرینان، تعاونگران ، گروههای کاری و رسانه های برتر استان در عرصه کار و تلاش تقدیر شد.

استاندار آذربایجان غربی در این مراسم ضمن تشریح زیرساخت ها و ظرفیت های تولید و صادرات موجود دراستان افزود : توسعه تعاونیهای دانش بنیان و زنجیره تولید ، فناوریهای نوین ومکانیزاسیون کشاورزی در استان زمینه ایجاد اشتغال وارتقاء بهره وری را فراهم می کند .

وی درپایان با اشاره به تفاهم و همدلی اقوام مختلف و امنیت پایدار استان که زیر بنای توسعه به شمار می رود ، اضافه کرد : توسعه استان و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی نیازمند اصلاح قوانین ، تمرکز زدایی و واگذاری اختیارات به استانها و جسارت در تصمیم گیری ها است.

کلانتری معاون تعاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی افزود : با توجه به اینکه نزدیکترین مدل برای توفیق اقتصاد مقاومتی رشد بخش خصوصی وتعاون است ، 85 هزار پروژه راکد درکشور وجود دارد که باید به بخش خصوصی و تعاون سپرده شود.

در ادامه این جلسه تعدادی از کارآفرینان و کارگران نمونه استان نظرات وپیشنهادات خود رابیان کردند.

معاون تعاون وزرات تعاون ، کار و رفاه اجتماعی همچنین در نخستین جلسه شورای تعاون استان در سال جاری با اشاره به اینکه بیست وپن جدرصد ازتعاونیهای کشوردربخش کشاورزی فعالیت دارند افزود:آذربایجان غربی به لحاظ موقعیت مرزی و ظرفیتهای بخش کشاوری شرایط فوق العاده ای برای ایجاد اشتغال و تولید دربخش تعاون دارد و بایدآموزش و توانمندسازی تعاونگران و رفع موانع تولید بویژه در بخش تسهیلات-مالیات و بیمه در دستور کار مسئولان استانقرا گیرد.

صفرزاده معاون هماهنگی امور اقتصاد ی و توسعه منابع استانداری نیز در بخش دیگری ازاین جلسه گفت: با توجه به ظرفیت های بالقوه استان در بخش حمل ونقل هوایی و ریلی ، پایانه های مرزی ، بازارهای مستعد درکشورهای منطقه و توان بالای نیروی انسانی وفارغ التحصیلان دانشگاهی ، احداث تعاونیهای فراگیر می تواند در رفع بیکاری و افزایش صادرات استان موثر باشد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.