سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

تاکید بر گسترش مناسبات تجاری در مرزبازرگان و گوربلاغ ترکیه - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید بر گسترش مناسبات تجاری در مرزبازرگان و گوربلاغ ترکیه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

تاکید بر گسترش مناسبات تجاری در مرزبازرگان و گوربلاغ ترکیه

علی زاده فرماندار ماکو در هشتاد و سومین ملاقات کمیته فرعی امنیتی جمهوری اسلامی و جمهوری ترکیه که با حضور فرماندارچالدران والیان آغری و ایغدیر ترکیه در محل فرمانداری ماکو ترتیب یافت

با اشاره به اشتراکات فرهنگی و اجتماعی ساکنان دو سوی مرز و ارتباطات تجاری مرزنشینان با همدیگر گفت : از سالهای گذشته علاوه بر مقامات دو کشور اهالی و ساکنان دو سوی مرز با همدیگرارتباطات بسیار خوبی دادشته و در صلح و صفا زندگی می کنند . وی با بیان اینکه باید نهایت استفاده از ارتباطات خوب مرزنشینان و مقامات بلند پایه دوکشور صورت گیرد افزود : با این ارتباطات خوب و روابط مشترک سیاسی و تجاری بین دو کشور لازم است بیشتر برای گسترش همکاریها ، قدمهای اساسی برداشته شود . علی زاده با اشاره به برگزاری این ملاقتها هر شش ماه در خاک جمهوری اسلامی و ترکیه خاطر نشان ساخت : با تلاشهای دولتمردان جمهوری اسلامی ، سیاست خارجی دولت بر مبنای افزایش و بهبود روابط خارجی با کشورهای جهان خصوصا همسایگان در روابط و مبادلات تجاری و اقتصادی است . حسین زاده فرماندار چالدران هم در این ملاقات با اشاره به اهمیت امنیت مرزهای دو کشور و تلاش مرزبانان برای امنیت پایدار در مرزها بر تلاش بیشتر برای حفظ و حراست از مرز تاکید کرد و گفت : به هر میزان تلاش مرزبانان افزایش یابد قاچاق و فعالیتهای غیر قاونی در مرزهای دو کشور کاهش خواهد یافت . سلیمان آلبان رئیس هیات ترک و والی استان آغری ترکیه هم در این ملاقات با ابراز خرسندی از استقبال خوب مسئولان ایرانی گفت : ترکیه و جمهوری اسلامی از سالهای بسیار دور ارتباطات بسیار خوبی با هم دیگر داشته و در سایه این ارتباطات اهالی مرزی این دوکشور از مناسبات تجاری ، اقتصادی و اجتماعی خوبی با هم دارند . وی وحدت و همدلی مقامات دو کشور را چاره ساز مشکلات دانست و افزود : همدلی مقامات دو کشور باعث شده است روابط تجاری و اقصادی و سیاسی کشور ایران و ترکیه روز به روز گسترش یابد . در این ملاقلات طرفین در مورد تلاش برای تسهیل تردد در گمرکات بازرگان و گوربلاغ ، تشدید کنترل مرزی در مرزهای دو کشور برای جلوگیری از تردد افراد غیر مجاز و قاچاق کالا در مرزها بحث و تبادل نظر کردند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.