جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

تاکید امام جمعه ارومیه بر گفتمان سازی بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید امام جمعه ارومیه بر گفتمان سازی بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

حجت الاسلام والمسلمین قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: شخصیت مقام معظم رهبری در جهان بی بدیل است و بیانیه ایشان باید به عنوان نقشه راه در آستانه پنجمین دهه انقلاب با تلاش همه دست اندرکاران اجرایی شود چراکه راهگشا و ضامن پیشرفت ایران اسلامی خواهد بود. وی در ادامه به تشریج دلایل دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی ملت ایران پرداخت و گفت: انقلاب اسلامی تفکر سرمایه داری و کمونیستی نظام غرب و شرق را به چالش کشید و علت دشمنی هر دوی آن‌ها با نظام اسلامی ما به اختلاف دیدگاه ما با آن‌ها برمیگردد. نماینده، ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه تصریح کرد:بعد از رنسانس، قدرت‌های حاکم بر جهان با شعار‌های مختلف از جمله دین افیون ملتهاست، سال‌ها کوشیدند تا مردم را به این باور برسانند که اداره جامعه نباید با دستورات الهی انجام شود واصل اساسی در این زمینه اومانیسم یا انسان گرایی است، ولی انقلاب اسلامی تمام زحمات آن‌ها را نقش برآب کرد و با توجه به دنیا و آخرت و خدامحوری در اداره جامعه حیثیت آن‌ها را به خطر انداخت. حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: نظام شرق و غرب با کودتا، جنگ تحمیلی، حمایت از گروه‌های تجزیه طلب، تحریم، فشار و محاصره اقتصائی و حمایت از مرتجع‌ترین رژیم‌های منطقه از جمله عربستان درصدد ضربه زدن به این نظام و انقلاب اسلامی مردم ایران است، ولی خواهیم دید که همچون فروپاشی شوروی سابق، نظام سرمایه داری هم به زباله دانی تاریخ خواهد پیوست. وی تصریح کرد:عزت امروز ایران اسلامی را انقلاب و شهدا به ما داده اند و باید با بی توجهی به صحبت‌های برخی فریب خورده‌ها از عظمت، عزت و افتخارمان حفاظت کنیم. تاکید بر جایگاه زن در دین مبین اسلام از دیگر محور‌های سخنان خطیب نماز جمعه ارومیه بود. نماینده، ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه تصریح کرد: در اسلام زن و مرد از ارزش و فضیلت یکسانی برخوردارند و آنچه بین انسان‌ها تفاوت ایجاد می‌کند میزان تقوای انسانهاست. حجت الاسلام والمسلمین قریشی افزود: در اسلام برخی زنان از جمله ححضرت فاطمه زهرا (س) از چنان جایگاهی برخوردار است که به جز معصومین سلام الله علیهم هیچ کس نمی‌تواند در جایگاه آن‌ها قرار گیرد. وی جایگاه زن و مادر را در جامعه بی بدیل خواند و از آحاد جامعه خواست مطابق دستورات دین مبین اسلام با مادران و همسران خود رفتار کنند. پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه نیزحجت الاسلام امامی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه صنعتی ارومیه به تشریح دستاورد‌های انقلاب اسلامی و تبیین بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: باید با افتخار به دستاورد‌های ۴۰ سال گذشته و با امید به سمت آینده روشن انقلاب حرکت کنیم. وی از مسئولان خواست با حضور در بطن جامعه مشکلات آن‌ها را از نزدیک مشاهده و برای رفع آن‌ها به ویژه مشکلات اقتصادی تلاش کنند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.