جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

تاکید امام جمعه ارومیه بر حضور کاندیداهای دارای توان مدیریت در صحنه انتخابات - نمایش محتوای خبر

 

 

تاکید امام جمعه ارومیه بر حضور کاندیداهای دارای توان مدیریت در صحنه انتخابات

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی گفت: در انتخاب تاکید امام جمعه ارومیه بر حضور کاندیداهای دارای توان مدیریت در صحنه انتخاباتنمایندگان مجلس افرادی که توان مدیریتی ندارند از حضور در صحنه امتناع ورزند. حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به ثبت نام داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر بودن توان مدیریتی گفت: افرادی که توان مدیریتی ندارند از حضور در صحنه امتناع ورزند و صرفاً با تشویق چند نفر از اطرافیان احساس تکلیف نکنند و این مسئولیت سنگین را نپذیرند. حجت‌الاسلام قریشی با تشریح وظائف نمایندگان مجس، حضور در مجلس و دارا بودن شم سیاسی و توانایی تشخیص ایرادات وزارتخانه های دولت را از لازمه های یک نماینده خوب عنوان کرد و گفت: قانونگذاری و نظارت بر عملکرد مجریان قانون از وظائف مجلس است و تمام مشکلات موجود در کشور نهایتاً به دست مجلس حل می شود چرا که صلاحیت وزرا را نمایندگان مجلس تعیین می کنند. امام جمعه ارومیه گفت: نماینده مجلس علاوه بر قانون‌شناس باید نسبت به نظارت دقیق بر امور اهتمام ویژه ای داشته باشد و با تعهد و تخصص در زمینه انتخاب مسئولان نظر کارشناسی و جدی بدهد و از فریب مردم دوری کند. نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی همچنین به فرا رسیدن روز دانشجو نیز اشاره کرد و گفت: 16 آذر نمادی از استکبار ستیزی دانشجویان آگاه و با بصیرت ایران است و لازم است همواره با گرامی داشت شان و مقام دانشجو و دانشگاه ، فضا برای مشارکت دانشجویان در عرصه های مختلف، علمی، اجتماعی و سیاسی فراهم شود. او با اشاره به تاکیدات رهبری بر لزوم تولید علم در کشور نیز گفت: دانشگاهیان باید در عرصه تولید علم حاضر باشند و با اجتناب از ترجمه و واردات علوم و فنون غرب بدون رویکرد بومی گرایی، در مسیر پیشرفت کشور گامهای جدی بردارند. بیان نکاتی در خصوص جایگاه نماز و خانواده از دیگر محورهای خطبه‌های امروز نماز جمعه ارومیه بود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.