جهش تولید | جمعه، ۱۵ فروردین ۱۳۹۹

تامین تمام منابع مالی مورد نیاز سواد آموزی در کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

تامین تمام منابع مالی مورد نیاز سواد آموزی در کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

تامین تمام منابع مالی مورد نیاز سواد آموزی در کشور

 

رئیس سازمان نهضت سود آموزی کشور گفت : رئیس جمهور تاکید ویژه ای در جهت بازنگری در روش ها و تعاریف سواد آموزی دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما  معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سود آموزی کشور در جلسه شورای اداری شهرستان خوی افزود : باید در این زمینه بصورت ویژه تلاش شود.

 علی باقرزاده با بیان اینکه استان ها در تولید محتوا و انتخاب آموزش دهنده دارای اختیار تام هستند، تصریح کرد: در تامین منابع مالی مورد نیاز سواد آموزی هیج مشکلی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بی سواد، آسیب دیده ، آسیب پذیر و آسیب رسان است تصریح کرد: 50 درصد زندانیان جرایم خشن از بی سوادان و کم سوادان هستند .

باقرزاده با بیان اینکه گروه سنی 10 الی 49 سال گروه هدف در سواد آموزی است، اضافه کرد:در سال گذشته 600 هزار اولیای بی سواد زیر 50 سال در کشور شناسایی شد که با تلاش همکاران به 300 هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

رئیس سازمان نهضت سود آموزی کشور با اشاره به لزوم اهتمام دستگاه های اجرایی در خصوص سواد آموزی گفت: هر دستگاه می تواند با جامعه مخاطب خود بی سوادان را شناسایی و آموزش دهد .

معاون وزیر آموزش و پرورش افزود: اصلی ترین مشکل در حوزه بی سوادی جذب این افراد است که در این زمینه باید علیه بی سوادی جوسازی کنیم تا افراد بی سواد به سوی سوادآموزی هدایت شوند.

وی یاداور شد : سال گذشته 445 هزار نفر در سطح کشور برای سواد آموزی ثبت نام کردند که 300 هزار نفر با موفقیت دوره های آموزشی را ادامه داده و باسواد شده اند.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور با اشاره به وضعیت سوادآموزی در خوی اضافه کرد: در این شهرستان 25 هزار بیسواد وجود دارد که با تلاش همکاران درصدد کاهش آمار بی سوادان و افزایش افراد باسواد هستیم.

آمارهای سال 90 نشان می دهد  9 میلیون و 700 هزار بی سواد و 11 میلیون کم سوادِ در حد ابتدایی در کشور وجود دارد.

 


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.