جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

بهره برداری از 700 خانه روستایی مقاوم سازی شده - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از 700 خانه روستایی مقاوم سازی شده

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

بهره برداری از 700 خانه روستایی مقاوم سازی شده

 

محمود بدلی گفت: برای مقاوم‌سازی این تعداد واحد مسکونی حدود ٧٠٠ میلیارد ریال هزینه شده است. وی اضافه کرد: علاوه بر آن همزمان با ایام‌الله دهه فجر امسال سند یک‌هزار واحد مسکونی در آذربایجان‌غربی به صاحبان آنها تحویل داده می‌شود.

وی ادامه داد: از نظر بنیاد مسکن هر واحد مسکونی که در ساخت آن مشخصات کامل فنی آیین‌نامه ۲۸۰۰ مقررات ملی ساختمان رعایت نشود، مسکن غیرمقاوم تلقی می‌شود و نیازمند مقاوم‌سازی است. وی اضافه کرد: بیش از ٨١ هزار واحد مسکن روستایی طی سال‌های اخیر در آذربایجان‌غربی مقاوم شده‌است.

وی بیان کرد: بر اساس قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، سالانه ۱۲ هزار واحد مسکونی روستایی در استان مقاوم می‌شود تا تمام واحدهای موجود زیر پوشش قرار گیرد. مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی ادامه داد: همچنین همزمان با ایام دهه فجر طرح هادی ٢۶ روستا در شهرستان‌های استان با ١٨٧ میلیارد و ٣٠٣ میلیون ریال هزینه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون طرح هادی روستایی در ۶٨٢ روستای آذربایجان‌غربی اجرایی شده، ادامه داد: این طرح برای ساماندهی و اصلاح بافت موجود، نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از جمله مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، ساماندهی تاسیسات، تجهیزات عمومی روستایی اجرا می‌شود. در مجموع ۲ هزار و ۷۲۵ روستای دارای سکنه در آذربایجان‌غربی وجود دارد که ۲ هزار و ۲۰۰ روستا از آن‌ها بالای ۲۰ خانوار بوده و نقشه طرح هادی در همه این روستاها اجرا شده است؛ طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می‌گیرد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.