سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

بهره برداری از 60 پروژه فنی در صداوسیمای آذربایجان غربی - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

اخبار داخلی مرکز

بهره برداری از 60 پروژه فنی در صداوسیمای آذربایجان غربی

بهره برداری از 60 پروژه فنی در صداوسیمای آذربایجان غربی


روابط عمومی / رویدادهای مرکز

در ششمین روز از دهه فجر 60 پروژه فنی صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی از طریق ویدئو کنفرانس توسط دکتر علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما به بهره برداری رسید .

رئیس رسانه ملی ۹۰۰ طرح ملی و استانی را در ۷ مرکز صدا و سیما افتتاح و به بهره برداری رساند.

 دکتر علی عسکری در مراسم افتتاح و بهره برداری این طرح ها مهمترین جنگ امروز دشمنان علیه انقلاب اسلامی را جنگ رسانه ای عنوان کرد و گفت :  به حول و قوه  الهی هم اکنون در قله فن آوری رسانه ای دنیا قرار داریم و این مایه افتخار جمهوری اسلامی ایران است که بدین طریق می تواند صدای انقلاب اسلامی را در جهان گسترش دهد .

رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به اهمیت تبیین و تشریح رسانه ای خدمات نظام در ابعاد مختلف افزود :  ایران در طول ۲۰۰ سال قبل از انقلاب اسلامی همواره در حوزه های مختلف با عقب ماندگی های فاحشی روبرو بود اما به برکت این انقلاب رشد و توسعه در همه ابعاد مشهود و ملموس است.

رئیس رسانه ملی تأکید کرد:  انعکاس هنرمندانه دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی به ویژه در عرصه علم و فن آوری وظیفه خطیری است که رسانه ملی بر عهده دارد.

دکتر علیدادی معاون توسعه و فن آوری رسانه ملی نیز در این مراسم گفت: پوشش تلویزیون دیجیتال در  ۴۶۲ ایستگاه مورد بهره برداری قرار می گیرد که با این بهره برداری ها میزان پوشش دیجیتال  کشوری صدا و سیما به بیش از ۹۸ درصد می رسد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم  با اشاره به افتتاح ۲۵۰ طرح در این استان با اعتباری بالغ بر 533 میلیارد ریال گفت: از این تعداد ۱۸۲ طرح مربوط به راه اندازی پوشش دیجیتال در آذربایجان غربی است که با افتتاح این طرح ها بیش از ۵ ممیز ۸ دهم درصد به پوشش دیجیتال این استان افزوده می شود و در مجموع بیش از  ۹۸ درصد از مناطق مختلف آذربایجان غربی  در پوشش شبکه های دیجیتال قرار دارند.

مهندس مجرد افزود: روند اچ دی سازی استودیوی تولید سیمای مرکز آذربایجان غربی نیز تکمیل شده و آماده بهره برداری است که امیدواریم بتوانیم در آینده ای نزدیک پخش اچ دی شبکه های استانی را هم در برنامه داشته باشیم.

وی همچنین از آماده شدن دیتا سنتر و بازسازی استودیوهای بخش رادیویی و تلویزیونی صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی در ماه های اخیر خبرداد.  مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی همچنین ابراز امیدواری کرد که مرکز همایش صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌غربی در آینده ای نزدیک با حضور رئیس سازمان صدا و سیما مورد بهره برداری قرار گیرد  .

آدرس کوتاه :