جهش تولید | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۹

بهره برداری از زیرساختهای نخستین شهرک کانی غیرفلزی شمالغرب - نمایش محتوای خبر

 

 

بهره برداری از زیرساختهای نخستین شهرک کانی غیرفلزی شمالغرب

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 به گفته مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی، این شهرک در 90 هکتار احداث و زیرساختهای آن از جمله طرحهای آبرسانی، برق رسانی و گازرسانی به بهره برداری رسیده است. عبدلی ظرفیت این شهرک را حداقل 100 واحد فرآوری کانیهای غیر فلزی و سنگ اعلام کرد و افزود: برای تکمیل زیر ساختهای شهرکها و نواحی صنعتی خوی امسال بیش از 80 میلیارد ریال هزینه شده است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک نیز در حاشیه افتتاح این طرحها گفت: با توجه به ظرفیتهای موجود در شهرستان خوی مقررشد در بخش دیگری ناحیه صنعتی ایواغلی بخش سرمایه گذاری خارجی نیز طراحی و ایجاد شود. صالحی نیا از وجود 980 شهرک و ناحیه صنعتی با 43 هزار واحد تولیدی در کشور خبر داد و افزود: 32 هزار واحد از این تعداد که عمده آنها واحدهای کوچک تولیدی اند، فعال هستند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از پایش رفع مشکلات واحدهای تولیدی در شهرکهای صنعتی هم خبر داد و گفت: با اجرای طرح تسهیل و رفع موانع تولید، امسال یک هزار و 400 واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشتند. او از اختصاص تسهیلات از منابع مختلف برای سرمایه در گردش، اصلاح نوسازی، و بهسازی خطوط تولید و تکمیل واحدهای دردست ساخت بالای 60 درصد پیشرفت عملیاتی در کشور خبر داد و گفت: تاکنون 20 هزار میلیارد تومان تسهیلات از محل تبصره 18 جذب و با اولویت صنایع کوچک توزیع شده است. صالحی نیا همچنین از رونق سرمایه گذاری خارجی و مشترک در شهرکها و نواحی صنعتی کشور خبر داد و افزود: امسال در این شهرکها و نواحی بیش از 2 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی به ثبت رسیده است. شهرستان خوی بعد از ارومیه دومین شهرستان صنعتی آذربایجان غربی است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.