رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

برگزاری نخستین همایش سالروز آزادی سازی بوکان و روز شهرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری نخستین همایش سالروز آزادی سازی بوکان و روز شهرستان

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

برگزاری نخستین همایش سالروز آزادی سازی بوکان و روز شهرستان

 

 

ویژه برنامه یازدهم مهر ماه سالروز آزاد سازی بوکان از دست ایادی استکبار جهانی با عنوان"روز شهرستان" در فرهنگ سرای سیمرغ برگزار شد.

در این مراسم که با حضور سردار جعفر امینی از فرماندهان دوران دفاع مقدس، امام جمعه، فرماندهان نظامی، مسئولان و جمع کثیری از مردم این شهرستان حضور داشتند فرمانده سپاه بوکان در سخنانی به آزاد سازی بوکان در مهر ماه سال 62 اشاره کرد و گفت: با آغاز بحران های ساختگی و ایجاد نا امنی های گسترده توسط گروهک های ضد انقلاب و معاند در مناطق کردنشین آذربایجان غربی شهر بوکان به کنترل این گروهک ها در آمد.

مظاهری تصریح کرد: شهر بوکان در فاصله سالهای 60 و 59 به جولانگاه عناصر خود فروخته و سرسپردگان غرب تبدیل شده بود اما دیری نپاید که سپاه اسلام از سه محور جهت ازاد سازی این شهر اقدام به عملیاتی گسترده نمود.

وی افزود: در این عملیات غرور آفرین شهر بوکان به عنوان آخرین دژ ضد انقلاب در مناطق کرد نشین آذربایجان غربی فرو ریخت و آرامش به این شهر بازگشت.

این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: این پیروزی بزرگ مدیون خون شهیدان بزرگواری و جاودانی بود که با نثار خون خویش، نهال آزادی را در این منطقه از کشورمان کاشتند.

در ادامه این همایش سردار جعفر امینی از فرماندهان سپاه در زمان آزاد سازی بوکان نیز با عرض تسلیت به مناسبت حادثه منا گفت: این حادثه مردم ایران را متاثر و اندوهگین کرد هرچند سخنان مقام معظم رهبری که فرمودند( پاسخ ما سخت و خشن خواهد بود) تسلی خاطری شد برای عزاداران این ضایعه بزرگ و درد ناک.

وی در ادامه سخنان خود به مسئله آزاد سازی بوکان پرداخت و افزود: بازخوانی آزاد سازی شهر بوکان از دست ضد انقلاب بدون نام بردن از دو شهید انصار و مهاجری که در این خطه برای سر افرازی انقلاب جان فشانی ها کردند بسیار سخت است.

وی به شهید مهاجر احمد کاظمی اشاره کرد و ادامه داد: شهید کاظمی یکی از فرماندهان بزرگ سپاه در هشت سال دفاع مقدس بویژه در زمان آزاد سازی بوکان بود که در هنگام عملیات فتح این شهر تلاش های بسیاری نمود و اولین کسی بود که بعد از فرو ریختن دژ ضد انقلاب وارد این شهر شد.

سردار جعفر امینی ماموستای شهید ذولفقاری را یکی دیگر از چهره های شاخص این شهرستان در هنگام آزاد سازی بوکان از دست عناصر ضد انقلاب دانست و خاطر نشان کرد: شهادت حق ایشان بود زیرا به واقع وی مومنی راستین و حامی مظلومان بودند.

این فرمانده دوران دفاع مقدس یکی از عوامل شهادت ماموستا ذولفقاری را توسط ضد انقلاب کمک به محرومان جامعه دانست افزود: کمک به نیازمندان و حل مشکلات مردم باعث شد که وی توسط ضد انقلاب به درجه رفیع شهادت نائل آید.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم این شهر بایستی به خود ببالند که اولین اعزام نیروهای شهرستانی به جبهه های جنگ در هشت سال دفاع مقدس از این شهر بوده است.

سردار جعفر امینی خاطر نشان کرد: بوکان اکنون به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت کردستان ایران بعد از کرمانشاه، ایلام و سنندج شناخته می شود که در سایه نظام جمهوری اسلامی به پیشرفت های بسیار خوبی دست یافته است.


جدیدترین اخبار

در آذربایجان غربی؛ تعطیلی مدارس تا پایان هفته جاری
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
در آذربایجان غربی؛ تعطیلی مدارس تا پایان هفته جاری
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی با صدور اطلاعیه اعلام کرد:برای پیشگیری از ویروس کرونا مدارس استان تا پایان هفته تعطیل اعلام می شود.
افزایش شمار مصدومان در زلزله قطور
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش شمار مصدومان در زلزله قطور
فرماندار خوی از مصدوم شدن ۳۰ تن در زلزله قطور خبر داد.
دشمنان انقلاب و اسلام ناامیدتر از همیشه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان انقلاب و اسلام ناامیدتر از همیشه
نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان غربی طی پیامی مشترک از حضور پرشور مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی کردند.

پربیننده ترین اخبار

تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت بعداظهر تعطیل شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.
انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.