جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری رزمایش الی بیت المقدس در بوکان - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری رزمایش الی بیت المقدس در بوکان

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

برگزاری رزمایش الی بیت المقدس در بوکان

رزمایش الی بیت المقدس در بوکان برگزار می شود .

فرمانده سپاه بوکان در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبانیه و گرامی نگه داشتن یاد شهدای مدافع حرم اهل بیت به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد بسیج اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری می فرماید، بسیج یک برکت و گنج بی انتها برای نظام جمهوری اسلامی است.

سرهنگ پاسدار علی رضا مظاهری از بسیج به عنوان یک گنج بی انتها برای ملت ایران یاد کرد و ادامه داد: افزایش توان نهاد بسیج با هدف مدیریت بر ادامه سازماندهی نیروهای مردمی اقدامی مقدس و در عین حال اجتناب‌ناپذیر است.

وی از برگزاری رزمایش الی بیت المقدس با حضور 36 گردان از بسیجیان بوکان در آخر هفته جاری خبر داد و گفت: این رزمایش با حضور گردان های بیت المقدس، عاشورا و الزهرا و با شرکت شش هزار بسیجی در روزهای 23 و 24 اردیبهشت ماه سال جاری در بوکان برگزار می شود.

وی هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقای توان و آمادگی رزمی گردان های واکنش سریع بیت المقدس، سازمان بسیج، تمرین و تداوم آموزش های یگانی، شبیه سازی یک عملیات واقعی با تهدیدات احتمالی و به روز عنوان کرد.

سرهنگ مظاهری ادامه داد: رزمایش الی بیت المقدس بر اساس تهدیداتی که امروز منطقه و کشورهای اسلامی را تهدید می کند طراحی شده است و این رزمایش در یک صحنه واقعی اجرا و عملیاتی می شود. تا در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل شاهد اقدامات جدی بسیجیان در دفاع از کشور و اسلام باشیم

وی گفت: نیروهای متخصص و آموزش دیده بسیجی این شهرستان در مدت اجرای این رزمایش قدرت و عظمت خود را در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی به رُخ جهانیان می کشند تا در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل دشمنان شاهد اقدامات جدی بسیجیان این سرزمین در دفاع از کشور و اسلام باشند

فرمانده سپاه بوکان ادامه داد: در مرحله اول این رزمایش جذب، سازماندهی، آموزش و سازمان دهی 36 گردان عاشورا و الزهرا را خواهیم داشت.

سرهنگ مظاهری افزود: مرحله دوم این رزمایش شامل سازماندهی و استقرار در منطقه عملیاتی، امداد و نجات،عملیات تاخیری و تک به ارتفاعات است که توسط گردان های بیت المقدس از حوزه های شهید هندی زاده و ثارالله اجرای خواهد شد.

وی اظهار کرد: در کنار این رزمایش برنامه های متنوع فرهنگی و عقیدتی نیز پیش بینی شده است که با حضور فعال بسیجیان برگزار می شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.