سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

برگزاری جشنواره بین المللی قران در ماکو - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری جشنواره بین المللی قران در ماکو

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/فرهنگی

بخش نخست از جشنواره بین المللی قرآن منطقه آزاد ماکو در حالی برگزار شد که به گفته سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان در این جشنواره بیش از ۹۰۰ نفر از کشورهای ترکیه، آذربایجان و ایران رقابت می کنند. «حسین حمزه لو» در حاشیه برگزاری این جشنواره اظهار داشت: این جشنواره در ۲ بخش «حفظ و قرائت» و «حفظ موضوعی» برگزار می شود و در نخستین مرحله از این جشنواره بخش حفظ و قرائت با حضور ۴۲ شرکت کننده به کار خود پایان داد. وی آخرین مهلت ثبت نام در بخش حفظ موضوعی را عید فطر عنوان کرد و افزود: این بخش با مشارکت نهاد کتابخانه های منطقه تا آخر ماه مبارک رمضان در حال برگزاری است. وی با بیان اینکه این جشنواره در ۲ بخش برادران و خواهران برگزار می‌شود، ادامه داد: شرکت‌کنندگان در مرحله نخست این جشنواره در بخش‌های حفظ پنج جزء، ۱۰ جزء و کل قرآن کریم شرکت کردند. وی اظهار داشت: «محمد قزلباش» در بخش حفظ کل قرآن و «نعمت قره خانی» در بخش ۵ جزء اول شدند و در بخش قرائت نیز «حافظ علیزاده»، «مهدی خورابلو» و «جواد نجفی» به ترتیب مقام های اول تا سوم را به خود اختصاص دادند. وی افزود: در بخش خواهران نیز «مهربان شکوهی» و «هاجر جعفرپور» در بخش ۱۰ جزء به ترتیب اول و دوم، در بخش ۵ جزء نیز «پریسا ملکی»، «عارفه هاشم پور» به ترتیب اول و دوم و همچنین «فاطمه پورنجف»، «نجمه کارگر» و «مریم شکورزاده» مقام های اول تا سوم بخش قرائت را به خود اختصاص دادند. حمزه لو اضافه کرد: برگزاری محفل انس با قرآن با حضور استاد بین‌المللی محمدرضا پورزرگری به همت اداره اوقاف و امور خیریه ماکو نیز از برنامه‌های جنبی این جشنواره بود. منطقه آزاد ماکو مشتمل بر شهرستان‌های ماکو، شوط و پلدشت است و در سایه توجه ویژه دولت در مسیر توسعه همه جانبه قرار دارد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.