رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

برچسب گذاری تغذیه‌ای محصولات غذایی و آشامیدنی در آذربایجانغربی - نمایش محتوای خبر

 

 

برچسب گذاری تغذیه‌ای محصولات غذایی و آشامیدنی در آذربایجانغربی

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی

برچسب گذاری تغذیه‌ای محصولات غذایی و آشامیدنی در آذربایجانغربی

 

 

طرح درج نشانگر رنگی تغذیه‌ای برروی محصولات غذائی و آشامیدنی در آذربایجان غربی اجرا می شود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی در حاشیه دوره آموزشی برچسب گذاری تغذیه‌ای مواد غذایی و آشامیدنی گفت : با توجه به نیاز مصرف کنندگان در سنین مختلف و همچنین به دلیل تنوع مواد غذایی در کشور ، بحث برچسب گذاری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .

قادر حاجی قلی‌زاده در خصوص نقش و اهمیت برچسب‌گذاری تغذیه‌ای گفت : برچسب‌گذاری تغذیه‌ای اصلی‌ترین وسیله تبادل اطلاعات بین تولید‌کنندگان و فروشندگان محصولات خوراکی با خریداران و مصرف کنندگان است که امکان اطلاع رسانی سریع را به مصرف کننده می‌دهد.

وی افزود: با توجه به ابلاغ ضابطه جدید برچسب گذاری مواد غذایی به بخش صنعت و الزام تولید کنندگان به درج حقایق تغذیه‌ای (درج جدول تغذیه‌ای به همراه درصد مقادیر مرجع غذایی یا NRV  و چراغ راهنمایی تغذیه‌ای) بر روی بسته بندی محصولات، کلیه تولید کنندگان موظف به رعایت این ضوابط  هستند.

حاجی قلی‌زاده اظهار امیدواری کرد: تولید کنندگان با برچسب‌گذاری صحیح و صادقانه کمک شایانی به مصرف کنندگان در به کارگیری انتخاب‌های هوشمندانه و سلامت بخش کرده و در جهت تامین سلامت جامعه بیش از پیش گام‌ بردارند.

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی تصریح کرد: تا پایان سال 1394 هیچ محصولات غذایی و آشامیدنی که ملزم به درج نشانگر رنگی تغذیه‌ای هستند بدون درج این نشانگر مجاز به عرضه در بازار نخواهند بود.

کارشناس اداره کل نظارت بر مواد غذایی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو هم گفت:برچسب‌ تغذیه‌ای بر روی تمامی مواد غذایی بسته بندی شده آماده فروش (اعم از تولید داخل و وارداتی) مطابق با قانون مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی درج خواهد شد.

عاطفه فولادی مقدم با اشاره به اینکه پنج عامل چربی ، اسید چرب ترانس، نمک، قند و کالری به شکل چراغ راهنمای سه رنگ (سبز، قرمز و زرد) روی محصولات درج خواهد شد گفت: رنگ سبز حاکی از آن است که فرآورده مذکور محدودیت مصرف ندارد، رنگ زرد نشان احتیاط و رنگ قرمز نیز نشان محدودیت مصرف است .

 


جدیدترین اخبار

انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی
خلع ید ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار مراتع ملی
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان خوی گفت:۲ هزار و ۶۰۰ هکتار از مراتع ملی در شهرستان خوی از افراد سودجو بازپس گرفته شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.

پربیننده ترین اخبار

همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
همه به عشق ایران و انقلاب آمدند
صد ثانیه امروز به حضور حماسی مردم در یوم الله ۲۲ بهمن پرداخته است.
همه می آییم...
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
همه می آییم...
نهاد‌ها، گروه‌ها و تشکل‌های استان با صدور بیانیه‌هایی بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن تاکید کردند.
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان مایوس‌تر از گذشته
نماینده، ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه دشمنان انقلاب این حضور پرشور را می‌بینند و مطمئنا مایوس‌تر از همیشه از عظمت این ملت بزرگوار در هراس خواهند بود.