رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

برپایی نمایشگاه نقاشی «بازگشایی مدارس» در ارومیه - نمایش محتوای خبر

 

 

برپایی نمایشگاه نقاشی «بازگشایی مدارس» در ارومیه

ارومیه/ خبرگزاری صدا و سیما / فرهنگی

برپایی نمایشگاه نقاشی «بازگشایی مدارس» در ارومیه

 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: نمایشگاه نقاشی «بازگشایی مدارس» در ارومیه برپا می‌شود.

علیرضا نوروزی اظهار داشت: نمایشگاه نقاشی به مناسبت بازگشایی مدارس و با محوریت قرار دادن مسائل مربوط به این ایام در مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد استان برپا می‌شود، که به طور قطع مورد استقبال اقشار مختلف مردم همچنین نوجوانان، دانشجویان و دانش‌آموزان قرار خواهدگرفت.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه مورد اشاره از 22 شهریور تا 24 شهریور ماه امسال در مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد واقع در خیابان آپادانا برگزار خواهدشد، افزود: از شهروندان برای بازدید دعوت به عمل می‌آید، هنرمندان جهت پاسخگویی به سوالات مراجعه ‌کننده‌ها در این محل حضور خواهند داشت .

نوروزی بر ضرورت اعمال حمایت‌های معنوی از هنرمندان همچنین فعالان عرصه فرهنگ و هنر تاکید و تصریح کرد: از این رهگذر برای شناساندن فرهنگ غنی و دیرینه استان و کشور خود به معنای واقعی کلمه اهتمام کرده‌ایم، به این ترتیب امکان بارورسازی و شکوفا شدن استعدادهای نهفته فراهم می‌آید.

این مسئول به برگزاری نمایشگاه عکس از بارگاه امیرالمومنین امام علی (ع) در محل نگارخانه ارومیه اشاره و خاطرنشان کرد: تصاویر زیبا و دلکش از بارگاه مطهر و نورانی حضرت علی (ع) توسط یکی از هنرمندان برجسته استان تهیه شده‌است، که در نگارخانه حوزه هنری استان در معرض دید اقشار مختلف مردم قرار گرفت.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی با اظهار اینکه نمایشگاه مورد اشاره با هدف آشنا کردن اقشار مختلف مردم با انواع هنرهای اصیل و اسلامی همچنین تاثیر آنها در به کارگیری و تزئین اماکن تاریخی و مقدس برگزارشده و مورد استقبال قرار گرفته‌است، گفت: به دلیل اینکه مردم استان ما ریشه‌های دینی دارند، از این قبیل امور استقبال قابل‌توجهی به عمل می‌آورند.

نوروزی معماری، خوشنویسی، تذهیب ، کاشی‌‌کاری و ... هنرهای اصیل و اسلامی به تصویر کشیده شده در این نمایشگاه عنوان و خاطرنشان کرد: باید در راستای عرضه هنرهای دینی، شاخصه‌ها و ویژگی‌های این قبیل رشته‌ها گام برداشته شود، تا علاقمندان با فعالیت در این زمینه آثار فاخر و مطابق با فرهنگ ایرانی اسلامی ارائه دهند .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری جشنواره باشکوه انگور به میزبانی ارومیه در دهکده ساحلی چی‌چست اشاره و خاطرنشان کرد: جشنواره مورد اشاره فرصت مغتنمی برای آشنا کردن و آشنا شدن با فرهنگ غنی و دیرینه استان قلمداد می‌شود .

این مسئول جشنواره مورد اشاره را نمونه یک حرکت ارزشمند و بزرگ در ابعاد فرهنگی و اجتماعی دانست، بیان داشت: در سایه بهره‌گیری از خرد جمعی و فعالیت همه‌جانبه همچنین همکاری می‌توان اقدامات فاخر و ماندگار به منصه ظهور رساند.

 


جدیدترین اخبار

اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
اعلام نتایج انتخابات مجلس یازدهم
ستاد انتخابات کشور، نتایج انتخابات مجلس یازدهم در ۱۰ حوزه انتخابیه آذربایجان غربی را اعلام کرد.
تعطیلی همه مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی همه مدارس آذربایجان غربی
تمامی مدارس آذربایجان غربی تعطیل است.
حضور چهار نسل پایه صندوق های رای
حضور چهار نسل پایه صندوق های رای
همه نسل ها در کنار هم برای ایران سربلند حضور دارند.

پربیننده ترین اخبار

تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت بعداظهر تعطیل شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.
انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.