جهش تولید | سه‌شنبه، ۷ بهمن ۱۳۹۹

برنامه‌ های ویژه صداوسیمای آذربایجان غربی در اربعین حسینی - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

اخبار داخلی مرکز

برنامه‌ های ویژه صداوسیمای آذربایجان غربی در اربعین حسینی

برنامه‌ های ویژه صداوسیمای آذربایجان غربی در اربعین حسینی


روابط عمومی / رویدادهای مرکز

صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی در شرایطی که ویروس کرونا محدودیت هایی را برای عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) ایجاد نموده ، با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی ، ویژه برنامه‌ هایی را به مناسبت اربعین سید و سالار شهیدان تقدیم مخاطبان خود می کند.

سیمای مرکز آذربایجان غربی، برنامه تلویزیونی «اولدوز» را به تهیه کنندگی حسن فرخی و حسین جنگجو در دو بازه زمانی 16 و 17 مهرماه ساعت 21 با موضوع قیام امام حسین (ع) و تکریم شهادت سالار شهیدان و افزایش بینش نسبت به قیام عاشورا و زنده نگه داشتن اربعین حسینی با حضور کارشناسان مذهبی ، موکب داران ، هنرمندان و شاعران آئینی تقدیم مخاطبان می‌کند. در روز اربعین ویژه برنامه «نینوا» به تهیه کنندگی لیلا خوشنهاد از ساعت 9 صبح با حضور حجت الاسلام دیرباز نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و برنامه «ائویمیز» به تهیه کنندگی داود غفاری آذر ساعت 12 بصورت زنده  با بخش های مداحی، تواشیح، کارشناس مذهبی و حضوردو خانواده زائر پیاده روی اربعین در استودیو تقدیم سوگواران می‌شود. پخش فیلم سینمایی، مستند گزارشی، سخنرانی مذهبی و زیرنویس هم از دیگر برنامه‌ های سیمای آذربایجان غربی در این مناسبت است.

رادیو چی چست  نیز به مناسبت اربعین حسینی، ویژه برنامه‌ هایی را با هدف تبیین اهمیت زیارت اربعین تقدیم شنوندگان می‌کند.  «عشق کروانی» عنوان ویژه برنامه اربعین صدای مرکز آذربایجان غربی است که در روزهای 14 ، 15 و 17 مهرماه بصورت زنده از ساعت 17 به مدت 90 دقیقه با بخش های مختلفی از جمله کارشناسی، گزارش، نوحه خوانی و سینه زنی، ارتباط با مراکز استان‌ ها، بیانات رهبری تقدیم عزارداران حسینی می‌شود.

اقدامات فضای مجازی در روز اربعین نیز شامل برگزاری پویش هر خانه یک موکب اربعین  با محوریت ارسال تصاویر مردمی ازراهپیمایی های سالهای قبل و بازپخش نماهنگ ها ، کلیپ ها و همچنین ویدیوهای ارسالی مردمی نیز از کانالهای فضای مجازی استانی آماده و پخش خواهد شد .

واحد خبر مرکز آذربایجان غربی نیز در اربعین حسینی با پوشش مراسم عزاداری که شیوه نامه‌ های بهداشتی را رعایت کرده باشد، گزارش از مردم در خصوص فلسفه قیام عاشورا، ارسال گزارش ها و خبرهای مربوط به اربعین به شبکه‌ های سراسری، بارگذاری گزارش های اربعین در خبرگزاری صداوسیما به این مهم  می‌ پردازد.

 

آدرس کوتاه :