سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

برف روبی ۲۹۵ کیلومتر راه - نمایش محتوای خبر

 

 

برف روبی ۲۹۵ کیلومتر راه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

برف روبی ۲۹۵ کیلومتر راه

 

ارسلان شکری از برف روبی در ۱۲ محور شریانی و ۴ محور غیر شریانی طی بیست و چهار گذشته در استان خبر داد و گفت:

با وجود بارش‌ها از شب گذشته با تلاش راهدارن عملیات برف روبی به حجم ۲۹۵ کیلومتر در ۲۵ مرتبه انجام شد. مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی با اشاره به مجموع ساعات بارش برف در محور‌های ارتباطی استان به میزان ۶۶ ساعت و کولاک به میزان ۹ ساعت ادامه داد:

تناژ مصرفی شن و نمک در سطح محور‌های ارتباطی جهت جلوگیری از یخبندان ۲۷۰ تن بود که در جریان این عملیات برف روبی ۸۰ نفر از همکاران راهداری با ۳۵ دستگاه ماشین آلات نسبت به انجام این عملیات اقدام کردند. وی با اشاره به مسدود بودن راه ۵۷ روستا در حال حاضر ادامه داد: در بیست و چهار ساعت گذشته راه ارتباطی بیش از ۱۰۰ روستا باز شده است و هم اکنون در شهرستان ارومیه ۶ روستا، در شهرستان مهاباد ۵ روستا، در شهرستات سردشت ۳ روستا، در شهرستان پیرانشهر ۱۴ روستا، در شهرستان سلماس ۱۶ روستا، در شهرستان تکاب ۱ روستا، در شهرستان شاهیندژ ۵ روستا و در شهرستان خوی ۶ روستا و در شهرستان بوکان ۱ عدد روستا به علت بارش برف و کولاک مسدود بوده که راهدارن در صدد بازگشایی هستند.

شکری اظهار کرد: اولویت در بازگشایی محور‌های ارتباطی مربوط به راه‌های اصلی و شریانی بوده و سپس عملیات برفروبی در راه‌های فرعی و روستایی انجام می‌شود و تلاش می‌شود تا بیست و جهار ساعت آینده کلیه راه‌های روستایی مسدود شده بازگشایی شوند. این مقام مسئول یادآور شد: ضروری است مردم از هرگونه سفر غیرضروری به محور‌های دارای برف وکولاک اجتناب نموده و در صورت ضرورت از ایمنی وسایل نقلیه اطمینان حاصل کرده و زنجیر چرخ به همراه داشته باشند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.