جهش تولید | جمعه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

بررسی مشکلات مددجویان کمیته امدادخوی - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی مشکلات مددجویان کمیته امدادخوی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

بررسی مشکلات مددجویان کمیته امدادخوی

 در این نشست که با حضور نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار و جمعی از خیران شهرستان برگزار شد،

فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور، شهرستان خوی یکی از شهرستانهای موفق در اجرای طرح اکرام ایتام دانست و گفت: سرانه پرداختی به ایتام در این شهرستان با کمک خیران 200 هزارتومان در ماه است در حالیکه این رقم در کشور به 140 هزار تومان می رسد. وی افزود : در بخش حمایتی خیران در این شهرستان با ایجاد مرکز خیرین نیکوکار فراتر از سطح کشور عمل کرده اند و این شهرستان در کشور بعنوان الگو مطرح است. رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور توانمند سازی مددجویان را برنامه اولویت دار این نهاد در سالجاری اعلام کرد و افزود : با تعامل بسیار خوب مجلس و دولت امسال سقف تسهیلات در این زمینه با 5 میلیون تومان افزایش به 20 میلیون تومان رسید. فتاح با تاکید برتقویت مدجویان در اجرای طرحهای خودکفایی به مناسبت سال اقتصاد مقاومتی ، اشتغال و تولید گفت : امسال بیش از 140 هزار خانواده تحت پوشش با اجرای طرحهای خودکفایی و حمایت های دولت در بخش تسهیلات در کشور به خودکفایی اقتصادی میرسند و از تحت حمات این نهاد خارج می شوند. حجت الاسلام شکوری امام جمعه خوی هم در این نشست برضرورت تشکیل کمیته ای برای ارزیابی صحیح خودکفایی خانواده ها و حمایت از آنها تاکید کرد . سید تقی کبیری نماینده مردم خوی و چایپاره هم در این نشست سهم این نهاد از تسهیلات اشتغالزایی و توانمند سازی را بیش از 5.5 میلیارد تومان اعلام کرد . جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی در کشور 6درصد، در آذربایجان غربی 4 درصد و شهرستان خوی 2.5 درصد است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.