جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

بررسی صلاحیت ها کاندیداها طبق قانون - نمایش محتوای خبر

 

 

بررسی صلاحیت ها کاندیداها طبق قانون

کریم نژاد دیشب با حضور با گفتگوی ویژه خبری صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی که با موضوع بررسی عملکرد هیات نظارت بر انتخابات مجلس یازدهم گفت : کریم نژاد با اشاره به بررسی صلاحیت ها نامزدها افزود:بررسی صلاحیت ها کاندیداها طبق قانون بررسی می شود و شورای نگهبان نیز امسال همچون دوره های گذشته به دور از رایزنی ها و و لابی ها بررسی صلاحیت ها را بر عهده گرفته است وی با اعلام اینکه اگر کسی ادعا کند که شورای نگهبان صلاحیت یک فردی را بر اساس لابی گری رد و یا رد صلاحیت فردی رابر اساس رایزنی تایید کرده است به مجموعه شورای نگهبان تهمت زده و این ادعا کاملا کذب است. کریم نژاد افزود:شورای نگهبان وظیفه دارد که فقط صلاحیت کاندیداهایی که در مجلس ثبت نام کرده اند را طبق قانون بررسی کنند. کریم نژاد گفت:بر اساس قانون شورای نگهبان در مورد کارآمدی و ناکارآمدی ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی هیچ تکلیفی ندارد. او با اشاره به خلاء و مشکلات در قانون انتخابات کشور گفت:این مشکلات همواره از سال های گذشته وجود داشت و بارها این مشکلات سیاست های کلی قانون انتخابات از سوی رهبر معظم انقلاب، شورای نگهبان،هیات اجرایی وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی پیگیری و مطرح شده است. رییس هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس در آذربایجان غربی ادامه داد:برای حل این خلاء های قانونی روند، استانی شدن انتخابات توسط نمایندگان مطرح شد که شورای نگهبان با اجرای این قانون مخالفت کرد بنابراین مجلس بررسی کل طرح را کنار گذاشت و متاسفانه این مشکلات برای این دوره نیز حل نشد. کریم نژاد ادامه داد:مردم معیار اصلی انتخاب یک نماینده اصلح هستند و باید بر اساس بصیرت و آگاهی نماینده صالح را انتخاب کنند. او گفت :حضور حداکثری در انتخاب یک اصل و از ضرورت های نظام است و مردم باید با حضور در پای صندوق های رای آینده کشورشان را رقم بزنند و برای چهار سال آینده تصمیم بگیرند. رییس هیات نظارت بر انتخابات مجلس یازدهم در آذربایجان غربی گفت:مردم با حضور حداکثری در پای صندوق های رای تمامی نقشه های دشمنان را همچون چهل سال گذشته نقش بر آب خواهند کرد و سیلی محکمی بر دهان یاوه گویان استکبار جهانی خواهند زد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.