رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

بررسی راهکارهای حمایت از کالای ایرانی در جلسه اتاق فکر مرکز آذربایجان غربی - نمایش محتوای روابط عمومی

 

 

بررسی راهکارهای حمایت از کالای ایرانی در جلسه اتاق فکر مرکز آذربایجان غربی

روابط عمومی / رویدادهای مرکز

راهکارهای تحقق شعار سال و حمایت از کالای ایرانی با حضور جمعی از مدیران اقتصادی استان و صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در این نشست که در صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی برگزار شد، با اشاره به اهمیت تأکید رهبر معظم انقلاب در نامگذاری امسال به عنوان سال حمایت از کالای ایرانی گفت: با توجه به خروج آمریکا از برجام و تدبیر و هوشمندی رهبر انقلاب در انتخاب این شعار نشان داد پیشرفت کشور نیازمند همتی جهادی برای رفع مشکلات اقتصادی است.

مجرد با اشاره به خدعه جدید دشمن برای تضعیف اقتصاد کشور افزود: باید با عزم عمومی، ایجاد نشاط و امید آفرینی این توطئه دشمنان نیز نقش برآب خواهد شد.

وی تبیین دقیق و جامع شعار حمایت از کالای ایرانی برای مردم، معرفی کالاهای با کیفیت و تولیدکنندگان  و کار آفرینان شاخص و مطالبه گری از دستگاهها در حوزه حمایت از کالای ایرانی را سه رویکرد مهم صدا و سیمای استان عنوان کرد و گفت: مدیران و برنامه سازان در بخشهای مختلف صدا و سیما مصمم هستند با عمل به این موارد زمینه تحقق شعار سال در استان را فراهم کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و بین الملل استاندار آذربایجان غربی هم در این جلسه اقتصاد را یکی از مهمترین مولفه های قدرت ملی عنوان کرد و گفت: نحوه ورود به موضوع باید با نگاه کارشناسی و اشرافیت کامل انجام شود و در بررسی این موضوع تمام جوانب تاثیرگذار به خوبی تبیین گردد.

سیوانی معرفی ظرفیتها و مزایای نسبی آذربایجان غربی و همچنین تبیین محدودیت های استان از سوی برنامه سازان شبکه استانی را از راهکاری مهم و ضروری برای حل مشکلات و ارتقاء شاخصهای اقتصادی آذربایجان غربی عنوان کرد.

اسکندری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هم در این جلسه با تشکر از برنامه سازان شبکه استانی در انعکاس توانمندیهای اقتصادی آذربایجان غربی گزارشی از وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و احیای واحد های راکد و نیمه فعال استان در سال گذشته و اولویت های سالجاری در این حوزه را ارائه کرد.

نقی زاده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان غربی نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اشتغال در استان، حمایت رسانه ای از واحد های تولیدی برای حفظ و بهبود اشتغال و توجه به بخش تعاون برای برون رفت از مشکلات اقتصادی استان را مورد تأکید قرار داد.

در این جلسه دکتر محسنی زنوزی عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه در گروه اقتصاد مباحث اقتصادی مرتبط با تولید و توان داخلی در توسعه همه جانبه کشور را تشریح کرد و گفت : فرهنگ سازی ، ایجاد انسجام ملی ،تعصب و احترام به نمادهای ملی ،حمایت از تولید کنندگان و بهبود فضای کسب و کار می تواند در این زمینه موثر باشد . در ادامه این جلسه جمعی از معاونان، مدیران و برنامه سازان صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی نیز نظرات خود در خصوص راههای تحقق شعار سال بیان کردند.

آدرس کوتاه :