رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

برخورد رسانه ملی با یک بی دقتی - نمایش محتوای خبر

 

 

برخورد رسانه ملی با یک بی دقتی

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اجتماعی

برخورد رسانه ملی با یک بی دقتی
 

 

رسانه ملی با بی دقتی عوامل برنامه فیتیله برخورد می کند .

روابط عمومی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد : قومیت های مختلف سرمایه سترگ و بی بدیل ایران اسلامی است که مبتنی بر احترام متقابل اقوام، احساس هویتی مشترک را برای همبستگی و اتحاد ملی فراهم آورده تا این کشور عزیز بر تند باد حوادث بپاید و کیان خویش حفظ نماید. 

در این میان، صداوسیما نیز به عنوان رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران با درک این جایگاه و اهمیت احترام و حرمت همه اقوام و اقشار جامعه بزرگ ایران در مقاطع مختلف همواره عزم خود را در جهت تقویت این گنجینه و سرمایه ملی معطوف داشته است.

لیکن علیرغم این اراده و اقدامات مختلف ناشی از آن ، متاسفانه روز جمعه  15 آبان ماه در یکی از بخش های برنامه فیتیله که از جمله برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان در شبکه دو سیما است ، به سبب اشتباه ، بی‌دقتی و عدم نظارت درست عوامل برنامه ساز و ناظر مربوطه، دیالوگ‌هایی به زبان آذری بیان می شود که باعث تمسخر و در نتیجه رنجش خاطر و ناراحتی هموطنان غیور و عزیز آذری زبان شده و شکایاتی را موجب می گردد.

در این خصوص ، رسانه ملی با وجود سهوی بودن این مساله ،  وظیفه خود می داند ضمن عذرخواهی از هموطنان و خصوصا آذری زبانان عزیز  و به دور از هر گونه توجیه رسانه‌ای برای رفع  کوچکترین ابهام و بدبینی هموطنان عزیز آذری‌زبان کشورمان نسبت به فرزندان پرتلاش و خدمتگزارشان در صداوسیما ، موارد و تصمیمات متخذه ذیل را به اطلاع این عزیزان و همه مخاطبان رسانه ملی برساند:

ـ علیرغم سهوی بودن این اتفاق ، مسئولان و عوامل دخیل  در تولید و پخش این برنامه، متخلف محسوب می شوند و این مساله تا آشکار شدن موضوع و ریشه های آن به طور جدی پیگیری خواهد شد.

ـ  با وجود جایگاه مردمی این برنامه مطابق با نظرسنجی های مختلف سال های گذشته که از آن به عنوان برنامه ای باسابقه و پربیننده یاد شده است، لیکن به خاطر این بی دقتی صورت گرفته، تا انجام بررسی های لازم  و رسیدن به نتیجه نهایی، پخش برنامه "فیتیله" فعلا متوقف می شود.

ـ  مدیر پخش و مدیر گروه کودک شبکه دو به دلیل سهل انگاری توبیخ کتبی خواهند شد و جانشین مدیر پخش که مسئول نهایی نظارت برنامه هاست نیز توبیخ و از مسئولیت برکنار می شود.

ـ  بدیهی است که سازمان صداوسیما پس از بررسی دقیق این موضوع و رسیدن به نتایج نهایی،  موارد را به اطلاع مخاطبان خواهد رساند.

مدير شبکه دو سيما نیز در پی اشتباه ارتکابی از سوی عوامل برنامه فیتیله کودک و نوجوان این شبکه ، گفت : همه اقدامات رسانه ملي در جهت تحکيم وحدت اقوام مختلف است و در همين راستا اقدام هتل فيتيله اي را جبران مي کنيم.

آقای جعفري جلوه افزود : من از هموطناني که با ديدن اين قسمت از هتل فيتيله خاطرشان مکدر شد ، عذرخواهي مي کنم و اميدوارم بتوانيم براي کساني که خاطرشان آزرده شد اقدامي انجام دهيم که کدورت ها رفع شود.

مدیر شبکه دو سیما  با اشاره به اينکه هيچ گاه نخواسته ايم قومي را زيرسوال ببريم و بدون شک براي جبران اين کار هم اقداماتي خواهيم کرد گفت : همه اقوام ايراني مانند سرمايه هاي عظيمي هستند که بايد آنها را حفظ کنيم.

آقای جعفري جلوه اضافه کرد : در بيانيه اي هم که از طرف روابط عمومي سازمان صدا و سيما و با هماهنگي ما داده شد همه حرف هايمان را زده ايم و من به نوبه خود از آذري زبانان عزيز عذرخواهي مي کنم.

علاوه بر مدیر شبکه دو سیما  ، تهيه کننده اين برنامه نيز در بيانيه اي از آذري زبان ها به خاطر برنامه جمعه هفته گذشته هتل فيتيله معذرت خواهي کرده است .


جدیدترین اخبار

در آذربایجان غربی؛ تعطیلی مدارس تا پایان هفته جاری
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
در آذربایجان غربی؛ تعطیلی مدارس تا پایان هفته جاری
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان غربی با صدور اطلاعیه اعلام کرد:برای پیشگیری از ویروس کرونا مدارس استان تا پایان هفته تعطیل اعلام می شود.
افزایش شمار مصدومان در زلزله قطور
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
افزایش شمار مصدومان در زلزله قطور
فرماندار خوی از مصدوم شدن ۳۰ تن در زلزله قطور خبر داد.
دشمنان انقلاب و اسلام ناامیدتر از همیشه
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی
دشمنان انقلاب و اسلام ناامیدتر از همیشه
نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان غربی طی پیامی مشترک از حضور پرشور مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی کردند.

پربیننده ترین اخبار

تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت بعداظهر تعطیل شد.
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی
تعطیلی مدارس آذربایجان غربی
با توجه به بارش شدید برف، مدارس برخی شهرستان‌های استان در نوبت صبح تعطیل شد.
انتخاب ۱۱
انتخاب ۱۱
در این بسته خبری آخرین اخبار و حواشی انتخابات مجلس یازدهم را مشاهده کنید.