جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

بافت فرش دستباف 102 متری در خوی - نمایش محتوای خبر

 

 

بافت فرش دستباف 102 متری در خوی

ارومیه / خبرگزاری صدا و سیما / اقتصادی

بافت فرش دستباف 102 متری در خوی

80 هزار متر مربع فرش دستباف در نقش ها و طرح های مختلف در سال جاری در شهرستان خوی تولید و به بازار عرضه شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما مدیر اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان خوی گفت: در حال حاضر یکی از بزرکترین فرش های دستباف با نقشه آذر قلم به سفارش کشور عمان در 102 متر مربع توسط هنرمندان فرش شهرستان خوی بافته می شود که تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

کاظمی افزود: 80 هزار متر مربع فرش دستباف در نقش ها و طرح های مختلف و در رج های 40 ،50 و 60 در سال جاری در شهرستان خوی تولید و به بازار های داخلی و خارجی عرضه شد.

وی تصریح کرد: ارزش فرش های دستباف تولیدی در این شهرستان بیش از 2 هزار میلیارد ریال است و بیش از 70 درصد فرش های دستباف تولیدی را نقشه ریز ماهی تشکیل می دهد که شهرت جهانی دارد.

مدیر اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان خوی با اشاره به اینکه فرش ریز ماهی خوی به عنوان برند جهانی ثبت شده است اضافه کرد: استفاده از مواد اولیه مرغوب، دوام و استحکام و تنوع رنگ های فرش ریز ماهی موجب بازار پسندی این فرش هنری و ارزشمند در کشورمان و جهان شده است.

کاظمی گفت : سالانه بیش از 40 درصد فرش دستباف تولیدی شهرستان خوی به خارج از کشور صادر می شود.

وی افزود: امسال برای حمایت از تولیدات بخش فرش بافی بیش از 15 میلیار ریال تسهیلات در اختیار قالیبافان قرار گرفته است.

شهرستان خوی در شمال آذربایجان غربی از قطب های مهم تولید فرش دستباف در کشورمان است و بیش از 30 هزار نفر در 8 هزار و 500 کارگاه قالیبافی این شهرستان در تولید فرش دستباف فعال هستند .


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.