جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

بازدید گردشگران خارجی از تخت سلیمان تکاب - نمایش محتوای خبر

 

 

بازدید گردشگران خارجی از تخت سلیمان تکاب

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

مدیر پایگاه میراث جهانی تخت‌سلیمان تکاب گفت: ۳۵ گردشگر خارجی از کشورهای ژاپن، چین، سوئیس و آلمان در ۲ روز گذشته این آثار باستانی و سایر بناهای تاریخی و طبیعی تکاب بازدیدکردند. امیرمطلوبی افزود: این گردشگران خارجی شامل گروه جهانگرد ۱۹ نفری ژاپنی، ۱۲ گردشگر چینی، ۲ گردشگر از سوئیس و ۲ گردشگر آلمانی بود که به طور جداگانه از محوطه باستانی و تاریخی مجموعه میراث جهانی تخت‌سلیمان، کوه زندان سلیمان و چشمه‌های آب‌گرم احمدآباد بازدید کردند. مدیر مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان اظهار داشت: گردشگران چینی، سوئیسی و آلمانی که از استان کردستان به تکاب آمده بودند پس از بازدید از مجموعه آثار طبیعی و تاریخی این شهرستان و یک شب اقامت در اقامتگاه بوم‌گردی «آتر»، تکاب را به مقصد استان زنجان ترک کردند. وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از پنج‌هزار گردشگر خارجی از مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب بازدید کرده‌اند. مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان تکاب که در دوره‌های مختلف تاریخی محل سکونت اشکانیان، ساسانیان و ایلخانیان بوده در جنوب‌شرقی آذربایجان‌غربی و در ۴۵ کیلومتری شهر تکاب واقع شده از دوره ساسانیان باقی‌مانده است و با بخش‌های مختلفی همچون تالار ستون دار، ایوان خسرو، دروازه ها و دیوارهای مستحکم‌اش از بناهای مهم تاریخی جهان به شمار می‌رود. تکاب در جنوبی‌ترین نقطه آذربایجان‌غربی و در منطقه‌ای سردسیر و کوهستانی واقع شده و یک اثر تاریخی جهانی و ۱۷۰ اثر طبیعی و تاریخی ثبت ملی دارد.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.