حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۴ خرداد ۱۳۹۷

ایگور کولاکوویچ - سرمربی تیم ملی والیبال - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

ایگور کولاکوویچ - سرمربی تیم ملی والیبال

ایگور کولاکوویچ (زادهٔ ۴ ژوئن ۱۹۶۵) یک مربی والیبال اهل مونته نگرو است.وی در سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ سرمربی تیم ملی والیبال مردان صربستان بود.وی با تیم صربستان به مقام چهارمی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان ۲۰۰۶ رسید. وی پس از مذاکرات با فدراسیون والیبال ایران در روز ۱۷ بهمن ۹۵ رسماً بعنوان سرمربی والیبال جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

او والیبال بازی کردن را از سن ۱۴ سالگی در باشگاه پودگوریکا آغاز کرد و تا سال ۱۹۸۷ نیز در همین تیم به بازی کردن ادامه داد و سپس به پارتیزان بلگراد رفت و با این تیم دو بار قهرمانی و یک بار نایب قهرمانی لیگ یوگوسلاوی، دو بار قهرمانی جام حذفی این کشور و یک بار مدال نقره قهرمانان اروپا را به دست آورد.

از سال ۹۱ تا ۹۷، کولاکوویچ چند بار بین تیم های پودگوریکا و پارتیزان بلگراد جا به جا شد و سرانجام تصمیم به بازنشستگی از دنیای بازیگری گرفت.

همانند دوران بازیگری، پودگوریکا نخستین تیمی بود که کولاکوویچ در دوران مربیگری نیز در آن حضور یافت. او از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ هدایت این تیم را بر عهده گرفت و یک قهرمانی و دو نایب قهرمانی لیگ یوگوسلاوی، دو قهرمانی لیگ مونته نگرو (پس از تجزیه یوگوسلاوی)، سه قهرمانی جام حذفی یوگوسلاوی و دو قهرمانی جام حذفی مونته نگرو را تصاحب کرد.

درخشش کولاکوویچ در رده باشگاهی باعث شد هدایت تیم ملی صربستان نیز به او پیشنهاد شود. او از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ سرمربیگری این تیم را عهده دار شد و عملکرد موفقی هم در این تیم داشت.

ACH وای یک تیم باشگاهی در اسلوونی دیگر تیم کولاکوویچ بود که دو قهرمانی لیگ را نیز با او کسب کرد.

 

افتخارات :

۲۰۰۷ برنز قهرمانی اروپا

۲۰۰۸ نقره لیگ جهانی

۲۰۰۹ نقره لیگ جهانی

۲۰۱۰ برنزجام جهانی

۲۰۱۰ برنز لیگ جهانی

۲۰۱۱ طلای قهرمانی اروپا

۲۰۱۳ برنز قهرمانی اروپا