جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

ایجاد نخستین شهرک تخصصی مبل آذربایجان غربی - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد نخستین شهرک تخصصی مبل آذربایجان غربی

ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اقتصادی

ایجاد نخستین شهرک تخصصی مبل آذربایجان غربی

 

 

نخستین شهرک تخصصی مبل آذربایجان غربی با مشارکت بخش خصوصی در شهرستان خوی ایجاد میشود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما در مراسمی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی مجوز تاسیس این شهرک به بخش خصوصی اعطا و تفاهم نامه همکاری برای ایجاد این شهرک بین شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی با 6 دستگاه اجرایی امضاء شد.

آقای مهدیزاده مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان در این آئین شهرستان خوی را یکی از قطب های مهم تولید مبل در کشور عنوان واضافه کرد ؛ این شهرک در نزدیکی جاده ایواوغلی -خوی - تبریز در زمینی به مساحت98 هکتار تاسیس و تمامی مراحل تولید مبل در این شهرک امکان پذیر خواهد شد.

آقای مهدیزاده افزود: این شهرک در 5 مرحله وبا هدف ساماندهی واحدهای تولیدی مبل وارتقای کیفیت تولید مبل با رویکرد صادراتی و با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث میشود.

وی ایجاد شهرکهای تخصصی را نسل دوم شهرک سازی در اآذربایجان غربی دانست و گفت ؛ ایجاد شهرک کانی های غیر فلزی، سنگ و پوشاک از دیگر شهرکهای اولویت دار تخصصی در شهرستان خوی و استان است

آقای سیوانی فرماندار خوی نیز در این جلسه مجموع سرمایه گذاری برای احداث شهرک تخصصی مبل در شهرستان خوی را بیش از230میلیارد ریال عنوان و تصریح کرد ؛ این شهرک تخصصی 80 درصد نیازهای استان و 20 درصد نیازهای کشور به محصول مبل را تامین خواهد کرد.

سیوانی افزود ؛در این شهرک صنعتی درمرحله اول برای بیش از 2 هزارنفر شغل ایجاد میشود .

در شهرستان خوی سالانه بیش از 10 هزار دست مبل در 120 واحد بزرگ و کوچک مبل سازی تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه میشود.0002


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.