جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

انجام اقدامات پیشگیری از کرونا در پایانه های مرزی - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام اقدامات پیشگیری از کرونا در پایانه های مرزی

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اقتصادی

 

ارسلان شکری گفت:

اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با ویروس کرونا همزمان با انتشار خبر انتشار این ویروس در کشور چین در پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی آغاز شده بود تا مانع از ورود این ویروس از طریق مسافران ورودی زمینی به کشور شویم. وی ادامه داد: با همکاری علوم پزشکی و بخش‌های بهداشتی و تامین تمهیدات لازم برای استقرار آنان در پایانه‌های مرزی برای شناسایی مسافران مشکوک مبتلا به ویروس کرونا نسبت به اقدامات عاجلانه در این ارتباط اقدام شده بود.

این مقام مسئول با تشریح سایر اقدامات انجام شده پس از انتشار خبر نخستین بیمار مبتلا به کرونا در ایران اضافه کرد: بلافاصله رایزنی برای در اختیار قراردادن مواد ضدعفونی دستی و گالنی، دستکش و ماسک جهت استفاده و توزیع در اداره کل، ادارات شهرستانی، پایانه‌های مرزی، پایانه‌های مسافری، بار و سیمان انجام و با تامین این مواد اقدامات لازم جهت حفاظت از سلامت کارکنان و خدمات گیرندگان بخش آغاز شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی یادآور شد: این اقدامات بصورت مستمر، شبانه روزی و در ایام تعطیلات نیز در حال انجام است تا همکارانی که به جهت خدمت رسانی و جلوگیری از خلل در روند خدمات دهی به هموطنان در محل کار حضور پیدا میکنند از نظر بهداشتی از امنیت لازم برخوردار باشند.

وی اضافه کرد: توزیع و نصب پوستر، بنر، استند و پیام‌های ایمنی در رابطه با چگونگی رعایت بهداشت فردی برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا از دیگر اقدامات درحال انجام توسط همکاران سختکوش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی است.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.