جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

انتقال محکومان بین ایران و ترکیه - نمایش محتوای خبر

 

 

انتقال محکومان بین ایران و ترکیه

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/اجتماعی

 عباس نژاد دادستان عمومی و انقلاب ماکو با اعلام این خبر گفت :در راستای تفاهم نامه ، بین ایران و ترکیه امروز یه نفر از اتباع دو کشور استرداد شدند ، بدین صورت که یک نفر از اتباع ترکیه که به اتهام حمل مواد مخدر به حبس ابد محکوم و و شامل عفو رهبرمعظم انقلاب شده و به 24 سال تقلیل پیدا کرده بود ، تحویل کشور ترکیه داده شد ، و در مقابل آن دو نفر از هموطنانمان از کشور ترکیه که جرم آنها هم حمل مواد مخدر بودند به کشور استرداد شدند او گفت :بر اساس موافقتنامه حقوقی در امور مدنی و کیفری بین جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در سال 1388 با هدف استرداد مجرمین ؛ معاضدت قضایی در امور کیفری و بازرگانی و انتقال محکومان به حبس ؛ این محکومان بین دو کشور منتقل شدند . عباس نژاد گفت :دو تن از اتباع محکوم به حبس کشورمان ، در کشور ترکیه که در زندانهای ارزروم و استانبول ، به حبس محکوم شده بودند بقیه محکومیت خود را در کشورمان سپری خواهند کرد . دادستان انقلاب و عمومی ماکو توصیه کرد به افرادی که در خارج از کشور و به طور کلی در کشور ترکیه مرتکب جرم شده و گرفتار می شوند باید در اولین فرصت به کنسولگری های جمهوری اسلامی در کشورهای خارجی مراجعه کرده و مقامات جمهوری اسلامی را در جریان بگذرانند تا اقدامات حقوقی و قضایی مربوط را از طریق وزارت دادگستری جمهوری اسلامی پیگیری شود . بر اساس این توافقنامه، محکومان به زندان دو کشور ایران و ترکیه که حکم نهایی شان توسط دادگاه صادر شده، می توانند مدت محکومیتشان را در زندانی در کشور خود سپری کنند.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.