جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

انتخاب «ولی حاجی‌قلیزاده» به عنوان شهید شاخص حقوقدانان کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

انتخاب «ولی حاجی‌قلیزاده» به عنوان شهید شاخص حقوقدانان کشور

ارومیه/خبرگزاری صداوسیما/سیاسی

علی ابراهیمی هدف از معرفی شهدای شاخص آشنایی جامعه به ویژه نسل جوان با سبک زندگی آنان است و دادستان شهید خوی به سبب خدمات ارزنده در سنگر عدالت و مردمی بودن به عنوان یکی از شهدای شاخص این عرصه معرفی شد. شهید «ولی حاجی‌قلیزاده» در تیرماه ۱۳۴۴ در یک خانواده مذهبی در شهر دارالمومنین خوی دیده به جهان گشود و پس از طی مراحل تحصیل، ابتدا در آموزش و پرورش و سپس در سال ۱۳۷۳ با ابلاغ قضایی به عنوان قاضی تحقیق در دادگستری خوی به خدمت مشغول شد. وی ۶ ماه بعد، از قاضی تحقیق شعبه اول دادگاه به عنوان دادرس علی‌البدل همان شعبه و سپس به سمت دادرس محاکم عمومی و رییس دادگاه شعبه ۱۱ عمومی ارتقا یافت. ۲ سال بعد و همزمان با ریاست شعبه ۱۱ به عنوان معاون قضایی دادگستری منصوب شد و در سال ۱۳۸۳ به دلیل تخصص و درایتی که داشت به عنوان دادستان عمومی و انقلاب اسلامی خوی منصوب گردید. «حاجی‌قلیزاده» سرانجام در ۲۸ دیماه سال ۱۳۸۸ هنگام بازگشت از محل کار خود در مقابل منزلش و در داخل خودرو به دست منافقان کوردل به شهادت رسید. دهمین سالگرد این شهید سنگر عدالت با حضور شخصیت‌ها و چهره‌های ملی و استانی و قشر‌های مختلف مردم ۲۶ دیماه جاری در بقعه امامزاده سیدبهلول خوی برگزار می‌شود.


جدیدترین اخبار

توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
توزیع اقلام غذایی رایگان در مناطق زلزله زده
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی گفت: به اهتمام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقلام غذایی و کفش رایگان در مناطق زلزله‌زده قطور خوی توزیع شد.
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ورود مسافران به منطقه آزاد ماکو ممنوع شد
جاده های ورودی به منطقه آزاد ماکو در راستای پیشگیری از ورود بیماری و پایش سلامت منطقه برای مهار این بیماری به روی مسافران و ورود خودروهای غیر پلاک سه شهرستان ماکو، شوط و پلدشت مسدود شد.
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
ارومیه / خبرگزاری صداوسیما / اجتماعی
ابتلای 30 تن به ویروس کرونا در آذربایجان غربی
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان: با راه اندازی آزمایشگاه تست ابتلا به ویروس کرونا در مرکز استان و تسریع در روند انجام آزمایشات اولیه، امروز 18 مورد ابتلا به ویروس کرونا مثبت گزارش شد.